عمومی

جاذبه های گردشگری سائوپائولو

سفر به برزیل بدون بازدید از شهر دیدنی سائوپائولو کار الکی ای هستش. در این مقاله می خوایم جاهای دیدنی سائوپائولو رو به شما عزیزان معرفی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ تور برزیل یکی از جذاب ترین تورهای مسافرتی هستش که معمولا به صورت ترکیبی از زیباترین شهرهای برزیل از جمله سائوپائولو ارائه می شه.

سائوپائولو مرکز استانی به همین نام در جنوب شرقی برزیله که با ۱۱ میلیون جمعیت شهری و ۲۰ میلیون جمعیت حومه، بزرگ ترین شهر برزیل و هفتمین شهر بزرگ دنیاس. سائوپائولو به هیجان، هیاهو و جنب و جوش شبونه معروفه و یکی از پولدار ترین شهرهای دنیاس. این شهر یکی از مکانای محبوب واسه زندگی و به خاطر همین یکی از جور واجور ترین شهرهای دنیاس.

سائوپائولو که به سامپا هم معروفه، به دلیل محبوبیت شهرهای ریو و سالوادور، اونطور که باید مورد توجه گردشگران نیستش، اما یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری شهری دنیاس. رستورانای بسیار جور واجور و با کیفیت، موزه های با ارزش، به همراه فرهنگ شهری مردم، از جذابیتای این شهره.

سائوپائولو از مراکز مهم فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در برزیل و اون طرف اون هستش و بناها، پارک ها و موزه های مهمی چون یادمون آمریکای لاتین، موزه زبون پرتغالی، موزه هنر سائوپائولو و پارک ایبیراپوئرا رو در خود جای داده. چند عدد از بلندترین ساختمون های برزیل ازجمله میرانته دواله، ایتالیا، آلتینو آرانتس، و برج شمالی آنسکوم در سائو پائولو قرار دارن.

نام این شهر به افتخار پل مقدس نام گذاری شده و شعار شهر هم به زبون لاتین «Non dvcor, dvco» است که به معنی «منو راه نمی برند، رهبری در دست منه» می باشه. سائو پائولو آب وهوایی مرطوب و نیمه گرمسیری داره. این شهر به خاطر هوای متغیر خود «Cidade da Garoa» (شهر نم نم باران) نامیده شده و به خاطر غذاهای خاص، معماری، ناوگان بزرگ بالگردها، و ازدحام ترافیکی اش مشهوره.

تاریخ

سائوپائولو در ۲۵ ژانویه ۱۵۵۴ بوسیله دو مبلغ عضو فرقه مذهبی یسوعی بنیاد شد. پایین بودن بهره وری مزارع شکر محلی باعث شد تا این سکونتگاه یه مدت طولانی در حالت تنهایی بمونه. در سده هفدهم کشاورزان منطقه مبادرت به کشت گندم به خاطر صادرات کردن. در سال ۱۷۱۱ به سائوپائولو رسماً عنوان شهر اعطا شد.

در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۸۲۲ اعلام استقلال برزیل از پرتغال در سائوپائولو انجام شد. در قرن نوزدهم این شهر تماشاگر شکوفایی و رونق اقتصادی بود، که دلیل کلی اون رواج صادرات قهوه بود. پس از لغو برده داری در سال ۱۸۸۸، کشتزارهای قهوه این شهر امواج خیلی از مهاجران از ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، آلمان و دیگه کشورای اروپایی رو به خود جلب کرد و از طرف دیگه خیلی از بردگان قبلی هم واسه پیدا کردن کار جذب این شهر شدن. در سال ۱۸۹۷ ایتالیایی ها بیشتر از نصف جمعیت این شهر رو تشکیل می دادن.

در شروع سده بیستم، قیمت قهوه شدیدا سقوط کرد و در نتیجه کارآفرینان محلی سرمایه های خود رو به طرف پیشرفت صنعتی این شهر جهت دادن. صنعتی شدن این شهر به نوبه خود نیروهای جدیدی از مهاجران کشورای دوردست از جمله ایتالیایی ها، ژاپنی ها، و اهالی سوریه و لبنان رو به این شهر کشوند. این شهر میزبان افتتاحیه جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ بوده. در این قسمت می خوایم به معرفی مهمترین جاذبه های گردشگری سائوپائولو بپردازیم.

خیابون پائولیستا

خیابون پائولیستا یکی از محبوب ترین کارت پستالا و مظهر غرور مردم سائوپائولوه. پائولیستا یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری و فرهنگی شهره. اختلاف موجود در معماری و دید اون، نمایانگر قرار گرفتن این خیابون در بین بخشای قدیمی و جدید شهر، هستش. این خیابون به همراه محله های دور و برش مثل روآ آگوستا، آلامدا سانتوس و روآ اسکار فریر، گالریا، فروشگاه ها، تئاترها، سالنای سینما، هتلا، رستورانا، کافی شاپا، کتاب فروشیای جذاب و زیادی رو در خود جای داده.

مرکز تاریخی سائوپائولو

مرکز تاریخی سائوپائولو دوران نابودی خود رو می گذرونه، اما کم کم با پروژه ها و سرمایه گذاریایی که انجام شده، رو به بهبوده. با وجود مشکلات زیاد، به دلیل ارزش تاریخی و فرهنگی که داره، بازدید از اون رو به شما پیشنهاد می کنیم. در این منطقه می تونین از ساختمانا و جاذبه هایی از دوران با شکوه تاریخ سائوپائولو، محله های تجاری شدیدا شلوغ و سالنای تئاتر و فعالیتای فرهنگی بازدید کنین. اهالی سائوپائولو مرکز تاریخی شهر رو «جنگل بتونی خاکستری و بیریخت» توصیف می کنن، با این وجود این منطقه به دلیل اصالت و شخصیت فرهنگی اش، الهام بخش هنرمندان و عکاسان زیادی بوده.

محله Liberdade

لیبرداد در زبون پرتقالی به معنی آزادی و اسم محله ای در شهر سائوپائولوه که بزرگ ترین جامعه ژاپنیا در خارج از ژاپن در اونجا زندگی و تجارت می کنن. این محله از دهه ۵۰ شکل گرفته. علاوه بر ژاپنیا، چینیا و کره ایا هم در این محله زندگی می کنن. در ورودی این خیابون یه دروازه قرمز رنگ به ارتفاع ۹ متر نصب شده که نماد ورودیه معابد شینتوه. خیلی از فروشگاه ها، رستورانا و سوغاتیای جنوب شرق آسیا رو می تونین در این محله ببینین.

موزه ها و مراکز فرهنگی سائوپائولو

سائوپائولو به عنوان مرکز هنری برزیل، از موزه ها و مراکز فرهنگی زیادی برخورداره. دو موزه رو هیچوقت از دست ندین، موزه Ipiranga و یادبود آمریکای لاتین. این دو موزه از نظر اندازه، معماری و اهمیت تاریخی، بی همتا هستن.

کسائی که به هنر علاقه مند هستن می تونن از موزه هنر سائوپائولو، Pinacoteca do Estado، مؤسسه Tomio Ohtake، موزه هنر مدرن و موزه هنر معاصر بازدید کنن.

حاشیه رودخانه پینهیروس

رودخانه پینهیروس هم جهت با شمالی- جنوبی از غرب سائوپائولو میگذره و ساحلش یکی از زیباترین و جذاب ترین نواحی شهره. ساحل شرقی پر از آسمون خراش هاییه که به مراکز تجاری بروکلین نوو و ویلا المپیا شکل داده. بزرگ ترین راه دوچرخه سواری شهر در این ساحل قرار داره. این منطقه جنب و جوش و هیاهوی شبونه خاصی داره.

ساحل غربی، دانشگاه سائوپائولو رو در خود جای داده و جلوه گره اختلاف طبقاتی این شهره. آپارتمانا و خونه های ویلایی لوکس در کنار زاقها و خونه های قشر فقیر جامعه ساخته شدن.

پل کابلی Octavio Frias de Oliveira از وسط رودخانه میگذره. این پل بزرگ که در سال ۲۰۰۸ ساخته شده، ۱۳۸ متر طول داره و مارجینال پینهیروس رو به خیابون روبرتو مارینهو وصل می کنه. شکل این پل بسیار عجیبه و مثل Xه. عرض پایه اون ۷۶ متر و عرض نوک اون ۳۵ متره.

این تنها پل دنیا هستش که دو راه منحنی با یه ستون بتونی داره. دو راه منحنی یکی در ارتفاع ۱۲ متری و دیگری در ارتفاع ۲۴ متری قرار داره و طول اونا حدود ۹۰۰ متره. در آخر دسامبر کابلای پل نورپردازی شده، و مثل درخت کریسمس می شن. این پل در مناسبتای خاص دیگری هم نورپردازی می شه.

پارکای سائوپائولو

سائوپائولو به داشتن چشم انداز خاکستری و بتونی و کمبود فضای سبز معروفه، با این وجود جنگلای بارانی آتلانتیک بخش بزرگی از شهر رو به خود اختصاص داده. این نواحی سبز که به دلیل پیشرفت شهری در برابر تخریب بودن، به خاطر حفاظت، به پارکای عمومی تبدیل شدن.

پارکای شهر سائوپائولو به سه گروه تقسیم می شن:

پارکای تفریحی: در این پارکها تسهیلات و امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی زیادی ایجاد شده، اما از پوشش درختی و گیاهی خوبی بهره مند نیستن. پارک Ibiraouera معروف ترین پارک تفریحی شهره که موزه های جور واجور، یادمونا و فعالیتای فرهنگی مختلفی رو در خود جای داده.

پارکای اکوتوریستی: بیشتر این پارکا بوسیله جنگلای بارانی آتلانتیک و دیگه اکوسیستمای طبیعی پوشیده شدن و امکانات تفریحی محدودی در اونا ایجاد شده و بیشتر واسه اونایی که به دنبال ماجراجویی و طبیعت بکر هستن، مناسبه. از مهمترین این پارکا میشه به پارکای Cantareira، APA Capivari-Monos و Jaragua اشاره کرد.

پارکای ترکیبی: این پارکا ترکیبی از دو گروه قبلی هستن، یعنی هم تسهیلات تفریحی و هم اکوسیستمای طبیعی بکر دارن. اگه دوست دارین مناظر زیبای طبیعی رو به همراه مردم دیگه ببینین و به جای فعالیتای ماجراجویانه، تفریح و استراحت بیشتری داشته باشین، حتماً به پارکای Carmo، Tiete و Horto Floresalبروید.

کلیسای جامع سائوپائولو

کلیسای جامع See Metropolitan یه کلیسای رومن کاتولیکه که ساخت اون در سال ۱۹۱۳ شروع و ۴ دهه بعد تموم شد. سبک معماری این کلیسا نئو گوتیک و گنبد اون به سبک رنسانسه. کلیسای جامع متروپولیتن بزرگ ترین کلیسای سائوپائولوه و در لیست بزرگ ترین کلیساهای نئوگوتیک دنیا رتبه چهارم رو داره. این کلیسا در سالای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ به طور کاملً تعمیر و بازسازی شد.

کلیسای جامع سائوپائولو ۱۱۱ متر طول و ۴۶ متر عرض داره. ارتفاع دو برج اون ۹۲ متره و گنجایش ۸۰۰۰ نفر رو داره. بیشتر از ۸۰۰ تن مرمر کم پیدا در ساخت اون به کار رفته. این کلیسا با طرحایی از شاخه های بوته قهوه، آناناس و حیوانات بومی برزیل از جمله آرمادیلو تزئین شده. ارگ بزرگی هم در این کلیسا قرار داره که در سال ۱۹۵۴ بوسیله شرکت ایتالیایی Balbiani & Rossi ساخته شده.

se-cathedral

چشم اندازه های پانوراما در سائوپائولو

سائوپائولو از بالا چشم انداز بسیار زیبایی داره، در نتیجه واسه دیدن زیباییای این شهر بزرگ، خصوصاً موقع غروب به یکی از سکوهای مشاهده پانورامیک شهر برید.

• برج Banespa: این برج که به Altino Arantes هم معروفه، سکوی مشاهده پانورامیک اون در طبقه ۳۴ و در ارتفاع ۱۶۰ متری قرار داره. بانسپا ده های زیادی بلند ترین برج شهر بود. یه موزه کوچیک در بالای ساختمون هست. بازدید از برج نیاز به ارائه پاسپورت داره.

• رستوران Skye در هتل Unique: روی بام هتل Unique، رستوران Skye با غذاهایی ترکیبی که بوسیله سرآشپز معروف امانوئل باسولیل، پخته می شه، از میهمانان پذیرایی می کنه. این رستوران موقع شب چشم انداز خوبی به پارک Ibirapuera داره و ورودیه اون مجانیه.

• کلوپ Jockey: این کلوپ غذاها و نوشیدنیای متنوعی ارائه میده و چشم انداز بسیار خوبی، خصوصاً هنگام غروب، به رودخانه پینهیروس و ساختمانای دور و بر اون داره.

بهترین جاذبه های توریستی گردشگری برزیل

بهترین هتل های برزیل

الی گشت تور برزیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *