عمومی

جاذبه های گردشگری ازمیر

تور ترکیه همیشه با مقصد آنتالیا و استانبول نیس یه سریای دیگه از هم واسه گردشگران محبوبیت خاصی دارن و باید شمام اونا رو تجربه کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و مرکزی تجاری و شلوغه که دور و بر اونو کوه ها محاصره کرده و یه بندر طبیعی خیره کننده رو به وجود آورده ان. با اینکه استانبول پر طرفدارترین شهر ترکیه س اما در هم جاذبه ها، رستورانا و مراکز خرید زیادی هست و آثار باستانی اون واسه هزاران سال قبله. با ما همراه باشین می خوایم کمی درباره جاذبه های ازمیر حرف بزنیم.

سواحل عجیب

این درسته که تو یه شهر صنعتی و تجاری هستین اما احتیاجی نیس که واسه دیدن زیباییای طبیعی و سواحل جای دوری برید، با کمی رانندگی به سمت غرب ازمیر به منطقه ای می رسید که به داشتن سواحل قشنگتر و خلیجای باشکوه معروفه، تفریحگاهای سزمی، الاکاتی و آلتینکوم با شنای سفید و آب گرم خود از بهترین سواحل دریای اژه هستن، خلیجای حفاظت شده، واسه خونواده ها و آنایی که میخوان ورزشای آبی بکنن جای مناسبیه.

غواصی در میان کشتیای شکسته

دریای اژه واسه هزاران سال از راه های آبی شلوغ و مهمه و بر خلاف ظاهر آروم خود در روزای گرم تابستون، طوفانای زیادی رو در طول صدها سال واسه کشتیا داشته. از ازمیر و تفریحگاهای دور و بر اون شرکتای شیرجه زنی شما رو واسه غواصی در میان لاشهای بعضی از کشتیای معروف میبرن و به شما اجازه میدن که از تاریخ کف آب و هم اینکه تنوع عجیب موجودات دریایی که در این لاشهای کشتی زندگی می کنن دیدن کنین. واسه کسائی که کمتر ماجراجو هستن غواصیای کم عمق تر و سفر با قایقای کف شیشه ای می تونه مناسب باشه.

پاموکاله

کمی دورتر از جزیره، پاموکاله پدیده جغرافیایی حیرت آوریه، این جاذبه بی همتا مثل کیک عروسی چند طبقه سفیده، وقتی چشمه آب گرم از بالای کوه ها فرو می ریزن فلاتای کوچیک این آبا در خود نگه می دارن، این آبا در راه خود لایه هایی از سنگ آهکای سفید رو به این فلاتای قدیمی ته نشین می کنن.

برج ساعت ازمیر

برج کوچیک ساعت در میدونی قشنگتر قرار داره که در این میدون می تونین بشینین، نوشیدنی خنک بخورین و این برج قشنگتر رو تماشا کنین، در این محل خیلیا عکس می گیرن و مخصوصا اگه میدون رو به سمت ساختمون گنبدی شکل روبروی برج ساعت برید در اونجا میدون، چشم انداز دریا داره، یه ساختمون دولتی بزرگ در این میدون هست که طوری ساخته شده که با فضای محیط موافق باشه.

بازار کمرالتی

بازار کمرالتی بسیار مثل بازار بزرگ استانبوله و باید در لیست بازدید همه کسائی که به این شهر میان قرار بگیره، مثل بازار استانبول این محل هم بسیار شلوغه و هر جنسی رو که لازم داشته باشین می تونین در اونجا پیدا کنین، در این بازار معمولا همه هنگام خرید چانه میزنن و تا وقتی که با ادب برخورد کنین می تونین تخفیف خوبی از فروشنده ها بگیرین. حتما موقع بازدید از این بازار همراه خود یه راهنما داشته باشین چون می تونین خیلی راحت در کوچه پس کوچه های پر پیچ و خم اونو ه خود رو گم کنین.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

الی گشت تور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *