عمومی

جاذبه‌های گردشگری از جنس خلاقیت/عکس

تکیه به میراث طبیعی و فرهنگی تنها راه جذب گردشگر نیس ، گاه ابتکار و خلاقیت هم می تونه نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری یه کشور داشته باشه.

به گزارش ایسنا، باغ جهنم، موزه نودل و استون هنجی از ماشین های سنتی، نمونه هایی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری هستن که هر سال تعداد خیلی از مسافران رو واسه سفر وسوسه می کنن.

خونه سروته / چین

خونه سروته / چین

اگه همیشه آرزو داشتین با خیال راحت روی سقف قدم بزنین ، به شهر باستانی فنگ جینگ در جنوب شانگهای چین برید و نشانی خونه سروته رو سوال کنین. وقتی وارد این خونه می شید، مبلمان و وسایل بالای سرتون قرار دارن ، میز شام چیده شده و حتی تخت خواب کودک هم به شکلی بالای سرتانه که قانون جاذبه به کل زیر سوال بره.

باغ جهنمی / تایلند

در ورودی این باغ تابلویی با این مضمون نصب شده: «به جهنم خوش اومدید». پس از این استقبال گرم ، گردشگران با مجسمه هایی روبه رو می شن که تجسم سرنوشت گناهکاران در دنیای پس از مرگه. اگه فکر می کنین دیدن صحنه به چهارمیخ کشیده شدن و بیرون کشیده شدن دل و روده باعث می شه از گناه دوری کنین ، به باغ «وانگ سائن سوک» تایلند برید.

بزرگترین دایناسورهای جهان / کالیفرنیا

با وجود فقط دو دایناسور با ابعاد واقعی، کالیفرنیا رقیبی واسه پارک ژوراسیک به حساب نمی آید، اما جذابیت این مکان در اینه که می تونید شهر رو از چشم دایناسورها تماشا کنین. گردشگران می تونن از «آقای رکس» چهار طبقه بالا برن و از پشت دندون اون نمایی از کالیفرنیا رو تماشا کنن. «خانوم دینی» همراه ۱۵۰ فوتی و ۱۵۰ تنی آقای رکس و نمونه ای از یه برونتوساروسه. «کلود کی. بل» این دو موجود غول آسا رو طراحی کرده.

مرکز کوتوله ها / انگلیس

علاقه مندان به جمع بیاری مجسمه کوتوله ها روی چمن های جلوی خونه شون، با رفتن به مرکز کوتوله های شهر هولسوورتی به آرزویشان می رسند. در این مکان بیشتر از ۱۰ هزار کوتوله و پری در کنار ۲۵۰ گونه گل وحشی قرار گرفته است. موزه ای هم در این پارک به نگهداری و نمایش مجسمه های آنتیک می پردازه.

موزه نودل / ژاپن

موزه نودل / ژاپن

تا حالا فکر کرده اید که می شه موزه ای از خوراکی ها ساخت؟ در ژاپن موزه ای هست که در اون می توان شکل های جور واجور و اقسام نودل یا همون رامن رو دید و البته تست کرد. موزه «موموفوکو آندو» جاییه که رامن های فوری معرفی و طعم های زیاد اون سرو می شن تا بازدیدکنندگان با نوعای جورواجور اون آشنا شن.

خرچنگ غول پیکر / استرالیا

استرالیا خونه مجسمه های بزرگ الجثه و جالبه. نیمکتی که به اندازه هشت نفر گنجایش داره و راکت بزرگ تنیسی که واسه یادبود «ایوون گوناگونگ کاولی» ساخته شده، از اون جمله ان. اما هیچ کدوم مثل «لری» خرچنگ غول آسا معروفیت ندارن.

به گزارش هافینگتون پست، این مجسمه ۵۶ فوتی در سال ۱۹۷۹ به خاطر تبلیغ غذاهای دریایی منطقه بنا شد. این خرچنگ ، رستوران و مغازه های دور و برش به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری منطقه تبدیل شده.

کارهنج / نبراسکا

کارهنج / نبراسکا

کارهنج / نبراسکا

هیچکی نمی دونه کی و به چه دلیل «استون هنج» رو ساخته است، اما ما می دانیم «کارهنج» (سازه هایی مثل استون هنج که از روی هم قرار گرفتن ماشین ها ساخته شده) رو کی طراحی و بنا کرده. «جیم ریندرز» هنرمند به همراه خونواده اش این مجموعه رو به عنوان یادبودی از پدر فقیدش ساخت. کارهنج شامل ۳۸ ماشین سنتی می شه که همه به رنگ خاکستری درآمده ان. این اثر هنری در سال ۱۹۸۷ ساخته شد و از اون زمان تا الان مجموعه های دیگری مثل «فصل فورد» که از «چهار فصل» ویوالدی الهام گرفته شده، به اون اضافه شده ان.

آناناس بزرگ الجثه / آفریقای جنوبی

هیچ مکانی واسه تماشا کردن صنعت آناناس کیپ شرقی بهتر از طبقه آخر برج ۵۵ فوتی آناناس نیس. گردشگران بعد از تماشای منظره ۳۶۰ درجه از بالای این ساختمون فایبرگلاس می تونن فیلمی رو درباره چگونگی کاشت و برداشت این محصول رو ببینن و یا به طبقه همکف برن و مربا و ترشی آناناس بخرن.

چاه سنگ کننده / انگلیس

پشت این جاذبه گردشگری افسانه ای قدیمی نهفته که شاید خیلی با واقعیت منطبق نباشه، اما به اقتصاد صنعت گردشگری انگلیس کمک زیادی می کنه. «مادر شیپتون» جادوگری بود که قدرت پیشگویی اتفاقات رو داشت. اون آتیش سوزی بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ رو پیش بینی کرده بود. در غار مادر شیپتون چشمتون به شکل های جور واجور اجسام سنگی می خورد و می تونید از چاه سنگ کننده دیدن کنین.

بعضی افسانه ها می می گن آب این چاه خاصیت شفابخشی داره و یه سری های دیگه نقل کرده ان که دست زدن به این آب شما رو به سنگ تبدیل می کنه. با این که پیشرفت علم، قضیه سنگ شدن رو به یه داستان تخیلی بدل کرده ، بازدید از این چاه هنوزم واسه گردشگران جذابیت داره. جالبه که بعضی از بازدیدکنندگان اشیائی رو به امید سنگ شدن به در و دیوار این چاه آویزون می کنن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

جهانگردی مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *