عمومی

توقف انتقال آنی کارت به کارت پول تکذیب شد

تابناک: درحالی که بعضی اخبار از توقف انتقال آنی کارت به کارت پول حکایت داره، مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی ضمن تکذیب این خبر گفت: کارت به کارت پول و خریدهای فروشگاهی کمافی السابق انجام می شه.

ناصر حکیمی در عکس العمل به توقف انتقال آنی کارت به کارت پول گفت: کارت به کارت پول از راه خودپردازها، اینترنت و شعبه کما فی السابق انجام می شه و هیچ اتفاق خاصی در این بخش روی نداده.

ایشون با بیان اینکه بخشنامه بانک مرکزی به طور کاملً تکنیکی و تخصصی بانک ها بوده، اضافه کرد: این بخشنامه به پایانه های فروشگاهی مربوط می شه که از اول هم قرار نبود از راه پایانه های فروشگاهی عملیات کارت به کارت انجام شه؛ بعضی بانک ها با جفت و جور کردن این در واقع تخلف مرتکب شده ان.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی ضمن تأکید براینکه بازم خرید و فروشا از راه پایانه های فروشگاهی انجام می شه گفت: انتقال کارت به کارت از این روش هم متوقف نشده بلکه پول ۲ ساعت بعد به حساب مقصد واریز می شه و این چیزی عادیه چراکه در تموم دنیا وجه حاصل از انتقال کارت به کارت پایان شب به حساب ها واریز می شه اما در ایران این امکان جفت و جور شده که ۲ ساعت بعد پول به حساب واریز شه.

ایشون با اشاره به اینکه خرید و فروش از راه پایانه های فروشگاهی هیچ تغییری نسبت به قبل نداشته، اضافه کرد: طی روز گذشته تنها ۱۸ میلیون فقره تراکنش فروشگاهی در مرکز شتاب ثبت شده و این نشون دهنده نبود صحت خبر مذکوره.

حکیمی ادامه داد: خریدهای فروشگاهی کمافی السابق ادامه داره و وجه حاصل از این عملیات مانند قبل به حساب فروشنده واریز میشه؛ بعضی رسانه ها بخشنامه بانک مرکزی رو منتشر کرده ان که فقطً خاص بانک ها بوده چراکه ادبیات تکنیکی اون مختص بانک هاست و عمومیت نداره.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی به مردم اطمینان داد که خرید های فروشگاهی و انتقال وجه از راه کارت به کارت کمافی السابق انجام می شه و مشکلی در این رابطه بوجود نیامده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *