آموزش عالی یکی از محرکهای اصلی عملکرد رشد ، رونق و رقابت در اقتصادهای ملی و جهانی است.

اقتصاد

دانشگاه ها و سایر موسسات نه تنها آموزش عالی و آموزش مهارت های مداوم را ارائه می دهند ، بلکه یک محیط تحقیق شلوغ را فراهم می کنند که با کاربردهای تجاری ارزشمند نوآوری هایی را ایجاد می کند.

در این وبلاگ ، ما ۷ راه را بررسی می کنیم که بخش آموزش عالی بر جامعه ، نیروی کار و فارغ التحصیلان تأثیر می گذارد.

۱) نیروی کار با کیفیت را ایجاد کنید

محیط کار مدرن در حالت تکامل مداوم است. حتی در طی یک دهه گذشته ، نقش های شغلی و مهارت های لازم برای موفقیت در آنها بسیار تغییر کرده است که پیشرفت های فناوری عامل اصلی است.

پرسنل باید به طور مرتب مهارتهای مربوط به کار خود را ارزیابی کرده و از فرصتهایی برای ادامه یادگیری استفاده کنند ، که باید توسط کارفرمایان آنها پشتیبانی شود.

بخش آموزش عالی در ارائه آموزش به افراد در تمام مراحل شغلی خود ، از دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر تا مدیران ارشد ، بسیار مهم است.

دانشجو

اعتباربخشی در هر سطح به کارفرمایان اطمینان می دهد و به کارکنان این امکان را می دهد تا شواهد مشخصی از پیشرفت شغلی خود داشته باشند. این به نوبه خود ، گردش مالی کارکنان را کاهش می دهد و رضایت شغلی را بهبود می بخشد که منجر به روحیه بالاتر در محیط کار می شود.

به علاوه ، آموزش مهارتها تأثیر فوق العاده مثبتی بر اقتصاد وسیع دارد. یک نیروی کار با مهارت و مهارت بالا برای چالش ها و فرصت های محیط کار مدرن بهتر آماده شده است. کارکنان با تخصص صحیح کارآمدتر و با اطمینان تر از کسانی که تلاش می کنند تا از خواستهای متغیر نقش خود جلوگیری کنند. درنهایت ، یک نیروی کار ماهر باعث افزایش بهره وری ، افزایش تولید و افزایش رشد در اقتصاد گسترده تر می شود.

این نتیجه به آموزش مداوم با کیفیت بالا و در دسترس برای محیط کار بستگی دارد. این یک بازار جدید هیجان انگیز است که بخش آموزش عالی می تواند به آن وارد شود ، و یک پتانسیل بی حد و حصر برای رشد باشد. دانشگاه ها و مؤسسات دیگر در حال حاضر یادگیری مادام العمر را ترویج می کنند. تعالی رانندگی در آموزش حرفه ای فقط یک پیشرفت طبیعی است.

۲) نوآوری رانندگی

نقش اصلی مؤسسات آموزش عالی ، هدایت نوآوری و با هدف یافتن راه حل هایی برای چالش های جهانی در مناطقی که برای جامعه مهم هستند ، مانند مراقبت های بهداشتی ، حفاظت از محیط زیست ، امنیت منابع ، توسعه بین المللی و روند جمعیت.

محیط زیست

بسیاری از بزرگترین پیشرفتهای سالهای اخیر ، از جمله واقعیت افزوده ، اتومبیلهای رانندگی ، روش های ترکیبی برای HIV و محاسبات ابری ، همگی ناشی از تحقیقات انجام شده در دانشگاه ها بودند. نوآوری ها مطمئناً از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند ، اما آنها همچنین سلامت ، کار و تأثیرگذاری بر جامعه را غنی می کنند.

اقتصادی

اقتصاد گسترده تر از تحقیقات و نوآوری های دانشگاه بهره می برد زیرا سرمایه گذاری ، چه در سطح جهانی و چه در سطح جهان ، باعث افزایش صادرات می شود و اقتصاد را متعادل تر می کند. محیطی که باعث تحقق تحقیقات می شود همچنین به دانش آموزان می آموزد مهارت های قابل انتقال را بیاموزند که به آنها در موفقیت در محیط کار کمک می کند و باعث تقویت بیشتر اقتصاد دانش بنیان می شود.

سرمایه گذاری

تحقیقات همچنین به طور مستقیم بر ثروت یک اقتصاد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، دانشگاه های انگلیس برای اقتصاد این کشور ۹۵۰ میلیارد پوند کمک می کنند ، دانشگاه های استرالیا ۲۵ میلیارد دلار تولید می کنند و دانشگاه های کانادا ۵۵ میلیارد دلار ایجاد می کنند. در ایالات متحده ، پیشرفت های تکنولوژیکی که در دانشگاه ها و دانشکده ها توسعه یافته اند ، تنها بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ ۵۹۱ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی ملی کمک کرده اند.

دلار

۳) اشتغال را افزایش دهید

متقاضیان با یک بازار کار بسیار رقابتی روبرو هستند که در آن مدارک تحصیلی ممکن است برای تأمین نوع کار مورد نظرشان کافی نباشد. با پیشرفت اقتصاد بیشتر به سمت استخدام مبتنی بر شایستگی ، با تمرکز بر مهارت و تجربه بیش از دانشگاهیان ناب ، فارغ التحصیلان و متخصصان مستقر باید با ابزار مورد نیاز خود برای یافتن و موفقیت در کار مسلح شوند.

استخدام

در اینجا مؤسسات آموزش عالی از اهمیت بالایی برخوردارند. دانشگاه ها باید در زمینه ایجاد فرصت هایی برای دانشجویان فعلی بتوانند از طریق تجربه کار و کارآموزی مهارت های صنعتی را توسعه دهند. بعلاوه ، آموزش مهارتهای فن آوری و کار در مجاورت برنامه درسی دانشگاهی باید تدریس شود. علاوه بر این ، ارائه فرصت های مربیگری برای کمک به آماده سازی فارغ التحصیلان انتظار برای یک بازار کار رقابتی می تواند سودمند باشد.

دانش واقعاً قدرت است ، اما فقط مربوط به مدارک تحصیلی رسمی نیست. مهارت های شغلی گسترده به فارغ التحصیلان کمک می کند تا فارغ التحصیلان دقیقاً آنچه را که لازم دارند به کارفرمایان بدهند: کارگران دارای فنون فنی و انعطاف پذیر ، سازمان یافته و کارآمد.

علاوه بر این ، دانشگاه ها در ایده آل قرار دارند تا افرادی را که به دنبال تغییر مشاغل یا درخواست نقش های جدید هستند ، آموزش اشتغال را ارائه دهند.مهارتهای موجود خود را به روز کنید. دوره های پیشرفته برای افراد حرفه ای با تجربه همچنین نشان دهنده یک تقاطع هیجان انگیز برای آموزش عالی و صنعت است.

۴) نیروهای موجود

با افزایش دیجیتالی شدن چشم انداز برای متخصصان شاغل ، آموزش عالی می تواند فرصتی را برای آنها فراهم کند تا دانش موجود خود را ارتقاء داده و مهارت های جدید را یاد بگیرند. برای کارفرمایان ، این تأثیر مثبتی در بهره وری ، بازده و روحیه کارکنان دارد. همچنین به شرکتها کمک می کند تا کارایی و در نتیجه سودآوری را هدایت کنند.

دیجیتال

ارائه فرصت های توسعه حرفه ای به کارمندان همچنین به شرکتها امکان می دهد رهبران بالقوه را برای آینده مشخص کنند. کارمندانی که به ادامه تحصیل پذیرفته شده و علاقه خود را به دوره هایی نشان می دهند که در برنامه شغلی بلند مدت آنها متناسب است ، افرادی هستند که می توانند از آنها مراقبت کنند.

برای مشاغل ، این امر می تواند اطمینان حاصل کند که رهبران آینده دارای مهارت و کاملاً مجهز برای موفقیت در موفقیت هستند.

۵) قدرت کسب تحصیلات تکمیلی را افزایش دهید

فارغ التحصیلان با دانش و مهارت مناسب توانایی مطالبه حقوق بالاتر را دارند ، زیرا آنها مجهز به کمک های قابل توجهی در درآمد و رشد شرکت هایی هستند که برای آنها کار می کنند.

مؤسسات آموزش عالی در اینجا بسیار مهم هستند.

همانطور که گفته شد ، دانشگاه ها نه تنها وظیفه ارائه آموزش دانشگاهی را دارند ، بلکه فرصتهایی را برای یادگیری مهارتهای مربوط به محل کار ، کسب تجربه در صنعت و بهره مندی از مشاوره ارائه می دهند. همه فارغ التحصیلان به درستی به دستاوردهای دانشگاهی خود افتخار می کنند ، اما کسانی که از زمان خود در دانشگاه استفاده کرده اند تا برای زندگی در محیط کار آماده شوند ، شانس بهتری برای موفقیت در بازار کار بسیار رقابتی دارند و در موقعیت قوی تری برای فرمان بالاتر قرار می گیرند. با دریافت براکت بالاتر ، به شغل خود بپردازید یا پرش کنید.

تجربه

فراموش نکنید که به عنوان بخشی از پروسه درخواست ، دانشجویان آینده و والدین آنها هنگام تصمیم گیری به معیارهایی مانند جداول لیگ دانشگاه و چشم انداز اشتغال آینده نگاه می کنند. ارائه آموزش مهارت های اشتغال زایی به دانشگاه ها کمک می کند تا دانشجویان کوشا و متفکر را جذب کنند. به نوبه خود ، این مؤسسات فارغ التحصیلانی تولید می کنند که آماده اشتغالزایی شغلی موفق هستند.

این امر به لیست های رتبه بندی و چشم اندازهای اشتغال باز می گردد و باعث تقویت شهرت دانشگاه ها به عنوان مراکز نوآوری و مکانهایی می شود که آینده اقتصاد در آن ساخته شده است.

۶) بین آموزش و تجارت همکاری کنید

در یک دهه اخیر ، تعداد قابل توجهی از معاملات تحقیقاتی بین شرکت ها و دانشگاه ها رشد چشمگیری یافته است.

مشاغل که بیش از ۳۰ سال است که هزینه های خود را برای تحقیقات اولیه کاهش می دهند ، به طور فزاینده ای برای انجام آن نقش به دانشگاه ها روی آورده اند ، زیرا دسترسی به بهترین ذهن های علمی و مهندسی را در زمینه های تخصصی فراهم می کنند. در همین حال ، کاهش حمایت دولت از تحقیقات دانشگاهی ، دانشگاه ها را به سمت سرمایه گذاری های خصوصی و همکاری های صنعتی پذیرفته است.

همچنین به لطف پیشرفت در علوم زندگی ، ارتباطات ، مهندسی و موارد دیگر ، برای جامعه وسیعی نیز مزایای قابل توجهی وجود دارد. خلاصه اینکه ، این نوع مشارکت این پتانسیل را دارد که همه طرف ها را به شدت سود ببرد.

دانشگاه ها و شرکت ها هر دو از همکاری بلند مدت بر سر قراردادهای یک طرفه حمایت می کنند. یک مدل معامله ای ، به موجب آن یک دوره طولانی از مذاکره بر هر پروژه تحقیقاتی ترجیح می دهد ، برای هر دو طرف مطلوب نیست. در عوض ، پیوندهای پیوسته ترجیح داده می شوند ، اجازه می دهد تحقیقات در مرحله اولیه انجام شود که می تواند به سرعت به محصولاتی با سود اقتصادی که در رشد اقتصادی کمک می کنند تبدیل شود.

برای ایجاد مراکز تحقیقاتی که بهترین دانشگاهیان و سرمایه گذاری های مداوم در صنعت را به خود جلب کند ، برای دانشگاه ها و شرکای مشترک آنها در صنعت مفید است که از لحاظ جغرافیایی نزدیک باشند.

نمونه بارز این مفهوم رابطه بین دانشگاه استنفورد و سیلیکون ولی است. بسیاری از شرکتهای معتبر فناوری دارای دفتر مرکزی خود در این منطقه هستند ، از جمله اپل ، الفبای (شرکت مادر Google) ، فیس بوک ، توییتر ، سیسکو ، AMD و اینتل. این فضای مشترک بسیاری از مهیج ترین نوآوری های فن آوری در دوره های اخیر را به وجود آورده و سابقه عالی برای اتحادها در جاهای دیگر فراهم می کند.

۷-) وارد اقتصاد دانش بنیان شوید

اقتصاد دانش بنیان با وابستگی به نیروی انسانی بسیار ماهر ، دارای تحصیلات عالی و دارای تکنیک فنی مشخص می شود. این امر باعث می شود تا از پیشرفت های فناوری در کنار سرمایه فکری استفاده شود تا از مصرف مواد جلوگیری شود و به سمت اقتصادی براساس دانش و داده ها سوق یابد.

اتوماسیون ، یکی از مهمترین ویژگی های اقتصاد دانش بنیان ، بار برخی از کارهای تکراری را برطرف می کند و به کارکنان این امکان را می دهد تا روی جنبه های کار خود که بیشترین مهارت های تخصصی خود را نیاز دارند ، متمرکز شوند. فرایندهای خودکار باعث می شود کارهای دستی نیز با نیروی کار کمتری مواجه شوند و به مشاغل اجازه می دهند ظرفیت خود را بدون هزینه های قابل ملاحظه ای بزرگتر کارکنان گسترش دهند.

بخش آموزش عالی می تواند از همه جنبه های ادامه تحصیل پشتیبانی کند و از روابط موجود مانند توافق نامه های تحقیقاتی استفاده کند تا دانشگاه ها و مشاغل را به هم نزدیکتر کند.
توافق

نتیجه گیری

بخش آموزش عالی تأثیر گسترده و اثبات شده ای بر اقتصاد دارد. تلاقی آن با تجارت ، ارزش تجاری را برای نوآوری فراهم می کند ، در حالی که آموزش و آموزش مهارت ها به افراد و سازمان ها کمک می کند تا ابزارهایی برای موفقیت در اقتصاد دانش بنیان داشته باشند.

کلوداگ اوبراین

متخصص ارشد محتوا

داستانهای مرتبط

۱۰ چالش در مواجهه با آموزش عالی انگلیس در سال ۲۰۱۹

تحصیلات
مربیان

۸ روند تحصیلات برای دانشجویان مهم است

تحصیلات
مربیان

محتوا و آموزش عالی: ۵ کمپین موفق برای یادگیری

بازاریابی دیجیتال
تحصیلات
مربیان