فناوری

۹ عبارتی که به زبان آوردنشان در محل کار، شما را غیر حرفه ای جلوه خواهد داد

شایدً شمام درباره مکالمات کاری و قوانین سخنرانیای رسمی مطالب زیادی خوندین و اطلاعات زیادی درباره اون دارین. اما همین موضوع ممکنه باعث شه اهمیت مکالمات غیر رسمی در محیطای کاری و با همکاران از قلم انداخته شه.

مکالمات خودمونی در محیط کار می تونن تأثیری درازمدت بر نگاه همکارانتون نسبت به شما داشته باشن. وقتی در محل کار با بقیه به گفتگو می پردازیم، بیشتر مواقع اثر کلمات و عباراتی که به کار می بریم رو فراموش می کنیم. در ادامه می تونین نگاهی بندازین بر ۹ عبارتی که می تونن به شکلی ناخواسته، ما رو در نظر همکارانمون غیر حرفه ای نشون بدن.

با سایت ما همراه باشین.

۱- «چقدر خسته ام»

وقتی به همکاران خود می گیم هنگام کار چقدر خسته هستیم، به صورت غیر مستقیم به اونا این پیام رو منتقل می کنیم که نسبت به کاری که انجام می دیم اشتیاقی نداریم. بیان این نبود علاقه مندی به شغل، مطمئناً راه خوبی واسه رسیدن به موفقیت در محل کار نیس.

۲- «به رئیس چیزی نگو»

تلاش واسه تشویق همکاران به دور زدن مقام مسئول، راهی غیر مسئولانه واسه دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتیه که در محیط کار روی میدن. اگه چیزی هست که نمی خواین بالادستی هاتون از اون باخبر شن، اونو پیش خودتون نگه دارین و خیلی سریع در صدد حل مشکل مورد نظر دست به کار شین. رئیس و همکاران شما از این واسه ممنون شمان.

۳- «باورت می شه؟»

با پرسیدن این سؤال اونم با لحنی نشون دهنده شک و دودلی، روشنه که تلاش دارین در سرزنش چیزی یا کسی واسه خود شریک جرم پیدا کنین. موضوع صحبت هر چی که باشه، از وظیفه ای خاص گرفته تا خود رئیس یا یکی از همکاران، به زبون آوردن این عبارت شما رو تحریک پذیر و قضاوتگر نشون میده.

۴- «حوصله ام سر رفته»

اینکه به همکارانتون اجازه بدین بفهمن شغل ساده ای که دارین اون چیزی نیس که واسه باقی عمر خود متصور بودین، شک نداشته باشینً راه خوبی واسه پیشی گرفتن از اونا نیس. پیشنهاد می شه حتی اگه از موقعیت فعلی خود راضی نیستین، این موضوع رو با کسی مطرح نکنین و واسه رسیدن به موقعیتی که مد نظرتونه تلاش بیشتری از خود نشون بدین.

۵- «چقدر اضطراب دارم»

می خواین تموم همکارانتون بدونن قادر نیستین از پس امورات محول شده به خود بر بیایید؟ یکی از آسونترین روشای اون اینه که به اونا بگید اضطراب دارین. اگه دست به کار نشید احساس از دست دادن کنترل شرایط و غرق شدن در کاری که باید انجام بدین همراه این اضطراب به سراغ شما میاد و این اون تصویری نیس که بخواین از خود در محیط کار مشخص کنین.

۶- «به من اعتماد کن، من می دونم»

هر وقت خواستین این عبارت رو به کار بگیرین، در نظر داشته باشین که پیش نرفتن شرایط طبق برنامه ریزی، بدون این دست اون دست کردن باعث خجالت شما می شه. حواستون به تکبر خود باشه. اجازه ندین بقیه تصور کنن شما واسه نظرات بقیه ارزشی قائل نیستین.

۷- «نمی دونم چیجوری باید این کار رو انجام دهم»

متأسفانه مسئولیت ما به عنوان آدم اینه که خود رو با شرایطی که زندگی پیش روی ما قرار میده وفق بدیم و اجازه ندیم از ادامه راه باز بمونیم. وظیفه ما در محل کارمون هم همینه. اگه علم این رو نداریم که کاری رو بدون ایراد به انجام برسونیم، باید ببینیم چیجوری می شه این علم رو فرا گرفت. پس به جای نشستن و شکایت کردن، ببینین چیجوری می تونین روش درست انجام کارا رو یاد بگیرین.

۸- «بیا وانمود کنیم اینجور اتفاقی نیفتاده»

تمایل به ندیده گرفتن اشتباهات اتفاق افتاده نشون دهنده یه جور بی خیالی و بی توجهیه که در محیطای کاری تحمل نمیشه. احترام قائل نبودن واسه انجام کارا به روش درست و به نمایش گذاشتن اون، در آخر فقط به ضرر شما تموم می شه و نفعی در بر نداره.

۹- «خدای من! شنید واسه — چه اتفاقی افتاده؟»

غیبت کردن هیچ وقت ما رو به جایی نرسانده س، مخصوصا در محیط کار. با اینکه کار سختی به نظر می رسه، اما هممون می تونیم جلوی زبون خود رو بگیریم. نه مدیران و نه همکاران ما، هیچکدام علاقه ای به شنیدن داستانامون ندارن. بنابریان بهتره اونا رو واسه زمان دیگری نگه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *