جاهای دیدنی شمال پرتغال

با اینکه پرتغال کشور کوچکیه اما خرید تور پرتغال و سفر کردن به اون می تونه احساسی رو در شما بسازه که هیچوقت اون رو فراموش نمی کنین. شما می تونید با افراد و فرهنگای اون اشنا شید. می تونین روی مناظر، صداها و طعم هایی که در شمال پرتغال هست تمرکز کنین. شمال پرتغال کوه هایی واسه کوهنوردی، شهرهایی با سابقه تاریخی، سواحلی واسه پیاده روی و غذاهایی واسه خوردن داره. در این مقاله می خوایم موقعیت های عجیب شمال پرتغال رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین.

  1. Praia da Costa Nova:

اگه به سرتاسر جهان سفر کنین هیچ جایی اینجور خونه های رنگی رو نمی تونید پیدا کنین. این خونه های رنگی قشنگتر در Praia da Costa Nova جذابیت زیادی داره. خونه های ساخته شده در این روستای ماهیگیری با نوارهای رنگی تزیین شده. بعضی از نوارها به شکل عمودی و بعضی به شکل افقی به کار رفته ان. این خونه های منحصر به فرد بوسیله ماهیگیرانی ساخته شده که در این ناحیه زندگی می کردن. الان ادما از این خونه ها به عنوان منازلی واسه تعطیلات خود استفاده می کنن. در این ناحیه می تونید غذاهای دریایی رو امتحان کنین.

  1. Amarante:

جاهای دیدنی کشور پرتغال

بیشتر افراد قدیسین رو با کارای عجیب و غریب مثل معجزه در رابطه می دونن اما در Amarante قدیسی یه پل بالای رودخانه Tamega در قرن دوازدهم ساخت و به خاطر اون مشهور گردید. بناهای مذهبی در برگیرنده کلیسای زیبای سنت گونکالوست که زیر نور خورشید ظاهر جذابی داره.

  1. Viana do Castelo:

جاهای دیدنی کشور پرتغال

بهتره بدونین که Viana do Castelo یه شهر تاریخیه و یکی از بهترین مکان ها واسه جستجو در پرتغال هستش. بیشتر ساختمون های این شهر در طول قرن شانزدهم ساخته شدن. مناظر و چشم اندازه هایی که می تونید در این شهر پیدا کنین در برگیرنده چشمه رنسانس در میدون بزرگ، موزه Geraz do Lima ، کلیسای جامع رمانسک که به قرن پانزدهم برمیگرده، کلیسای در رابطه به قرن شانزدهمه. وقتی که به این ناحیه سفر می کنین می تونید در کنار سواحل اون به استراحت بپردازید.

  1. پارک ملی Peneda-Geres:

این پارک ملی که در کوه های شمال پرتغال پیشرفت پیدا کرده تنها پارک ملی کشور حساب می شه. این پارک واسه حفظ و نگهداری از محیط زیست در سال ۱۹۷۱ ساخته شد و منابع اون پیشرفت یافت. یه جاده رومی قدیمی از بین پارک عبور می کنه. مقامات رسمی و دولتی در این پارک ، بازدید توریست ها رو محدود کردن اما آدمایی که به این ناحیه سفر می کنن می تونن نواحی کمی رو پیدا کنن. شما می تونید معابد مذهبی که در نزدیکی جاده اصلی قرار داره رو ببینین.

  1. Braga:

جاهای دیدنی کشور پرتغال

براگا یکی از مذهبی ترین شهرها در پرتغال حساب می شه.براگا، سومین شهر بزرگ پرتغال، کلیساها و بناهای زیادی واسه بازدید در اختیار شما قرار می دهد. شما می تونید به هنگام سفر موارد زیادی رو ببینین. به مناظر قشنگتر و چشم نواز این شهر مثل the Baroque Sanctuário do Bom Jesus do Monte سری بزنین. براگا بازدیدکنندگان زیادی رو از سرتاسر شمال پرتغال به خود جلب می کنه.

  1. Guimaraes:

وقتی که به این ناحیه سفر می کنین می تونید شروع همه چیز رو خوب دنبال کنین. این منطقه همون جاییه که محل تولد پرتغال نامیده می شه. در این ناحیه می تونید ساختمون های گوتیک، مراکز قرون وسطی با خیابون های سنگفرش باریک، میدون های قشنگتر با کافه و رستوران رو ببینین. در میان جاذبه های برتری که در این ناحیه دیده میشه خرابه های یه قلعه قدیمی هم دیده می شه. شما می تونید سری به پارک Penha بزنین و از نمای پانومارایی لذت ببرین.

  1. دره Douro:

جاهای دیدنی کشور پرتغال

این دره مثل کارت پستال طبیعی و زیباست. مناظر دیدنی اون تنها یه دلیل واسه مسافرت و لذت بردن از دره حساب می شه. شما می تونید رودخانه Douro رو در اون ببینین که از بین فضای سبز موجود عبور می کنه.روستای زیبایی هم در اون هست. وقتی که به این ناحیه سفر می کنین بازدید از داهات رو یادتون نره. این دره به خاطر نوشیدنی هایی که در اون هست مشهور و شناخته شده. پس وقتی که به این ناحیه سفر می کنین نوشیدنی هاش رو یادتون نره.

  1. پورتو:

پس از لیسبون، پورتو دومین شهر بزرگ در پرتغال حساب می شه. این شهر به یه مقصد مسافرتی برتر در اروپای غربی تبدیل شده. پورتو خیابون های باریکی در بخش شهر قدیمی Ribeira داره. تلاش کنین از یه تور راهنما واسه جستجو همه نواحی اون استفاده کنین. اگه به تاریخ علاقه دارین، می تونید ساختمون های باروک زیاد و بناهایی رو در شهر قدیمی پیدا کنین. مثلا می تونید مجسمه پادشاه Pedro IV رو در Praça da Liberdade ببینین. همونطور که دیدید شمال پرتغال نواحی جذاب زیادی داره. پس سفر به این ناحیه رو از دست ندین و از مناظر و بناهای تاریخی اون لذت ببرین.

بهترین جزایر و سواحل توریستی پرتغال

زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان

تور پرتغال