جاهای دیدنی راجستان هند

در شمال هند ایالتی به نام راجستان قرار داره که در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده. این ایالت یکی از محبوب ترین مناطق واسه مسافران است چون چشم انداز زیبایی داره که در برگیرنده بیابان Thar و کوه های با شکوه Aravallisه.

راجستان به عنوان مرکز راجپوت یه مکان بسیار فوق العاده واسه جستجو جاها و معابدیه که از راه پادشاهی راجپوت در گذشته ایجاد شده. وقتی به این ایالت قشنگتر و چشم نواز سفر می کنین تلاش کنین تا جایی که می تونین از مناطق قشنگتر و دیدنی اون بازدید کنین.

  1. کوه ابو(Mount Abu)

جاهای دیدنی راجستان هند,کوه ابو-mount_abu

کوه ابو یه مکان تپه ایه که نمای بسیار فوق العاده ای به نواحی دور و بر داره. وجود یه فلات سنگی معنیش اینه که شما می تونین نواحی زیادی رو مورد جستجو بذارین و از جاذبه های زیادی که در اون قرار داره لذت ببرین.

دریاچه Nakki یکی از مناطقیه که در نزدیکی این کوه قرار داره و باید از اون بازدید کنین. شما می تونین حتی یه قایق اجاره کنین و در آبای این دریاچه گشت و گذار کنین. در این شرایط میتونین زیباییای دور و بر دریاچه رو ببینین و به تشویق اون بپردازید.

هم اینکه، یکی از موارد جذاب دیگری که در کوه ابو هست معبد Dilwara است. قدمت این معبد به قرن دوازدهم برمیگرده و از سنگ مرمر سفید نفیس حکاکی شده.

  1. بیکانر

با اینکه شهر بیکانر میزبان کاخا، قلعه تاریخی و حتی مرکز گشت و گذار با شتره اما بیشتر هندیا اونو به عنوان مقصدی واسه مشتاقان به غذا می شناسن که علاقه زیادی به مواد شیرین دارن. یکی از مواد سنتی که باید در این شهر امتحان کنین Kesar Kulfiه که یه دسر شیرین و منجمده و میشه در روزای گرم تابستون ازش استفاده کرد.

بیابان safaris هم در بیکانر محبوبه. شما می تونین از یه شتر استفاده کنین و فرهنگ و چشم اندازه های محلی این ناحیه رو جستجو کنین. وقتی که به این منطقه سفر می کنین نباید قلعه Junagarh بیکانر رو از دست بدین.

این قلعه در قرن شانزدهم ساخته شده و الان به عنوان موزه به کار میره.

  1. چیتورگار

جاهای دیدنی راجستان هند,چیتورگار-chittorgarh

شهر چیتورگار در ساحل رودخانه Berach واقع شده و واسه جاذبه های چشم نوازی که داره در میان افراد محبوب و شناخته شده. این شهر قلعه چیتورگار رو در خود جای داده که محبوب مسافران و بازدید کنندگانه.

این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده و یکی از بزرگترین قلعه هاییه که در هند پیدا میشه. قلعه چیتورگار بسیار بزرگه و بازدید از اون یه روز کامل زمان میبره.

کار خود رو با برج ویکتوری شروع کنین که در قرن پانزدهم ساخته شده و در شب خوب می درخشه. هم اینکه وقتی واسه بازدید از کاخ Rana Kumbha اختصاص بدین که قدیمی ترین بخش قلعه س.

  1. پارک ملی رانتامبور

جاهای دیدنی راجستان هند,پارک ملی رانتامبور-ranthambhore_national_park

این پارک ملی پناهگاه حیات وحش هم هست که به عنوان یکی از مناطق برتر گردشگری در کل جهان شناخته شده. این پارک بهترین مکان واسه دیدن ببر در حیات وحش است.

شما می تونین یه سیاحت کشف واسه جستجو پارک رزرو کنین و حیواناتی که در این پارک زندگی می کنن رو از نزدیک ببینین. یه وسیله کوچیک و روباز به نام gypsy واسه بازدید کنندگانی که پردل و جربزه هستن بسیار عالیه.

در پارک ملی رانتامبور علاوه بر ببر می تونین از قایق واسه دیدن حیات وحش و حیواناتی مثل پلنگ، کفتار، خرس تنبل و موارد دیگه استفاده کنین. در این سیاحت کشف شانس این رو دارین که از قلعه رانتامبور هم دیدن کنین. قدمت این قلعه به قرن دهم برمیگرده.

  1. بوندی

شهر بوندی یه مقصد منحصر به فرد در این منطقه س و مکانیه که به خاطر چاه های عمیقش مشهور و شناخته شده. شهر بوندی هنوز ۵۰ چاه عمیق داره که می تونین از اون بازدید کنین. یکی از مشهور ترین چاه ها در این شهر چاه عمیق Queenه که قدمت اون به قرن پانزدهم برمیگرده.

هم اینکه در شهر بوندی می تونین از قلعه Taragarh هم بازدید کنین که در قرن شانزدهم ساخته شده و امروزه میزبان مجموعه هنری این شهره. شما می تونین خیلی راحت از شر محیط شهری خلاص شید و از دریاچه های دور و بر بوندی دیدن کنین.

هم اینکه می تونین یه سیاحت کشف در پناهگاه Ramgarh Vishdhari داشته باشین.

  1. Pushkar

جاهای دیدنی راجستان هند,

Pushkar یه شهر مقدسه که به خاطر معبد براهما و مسابقه هرساله شترها مشهور و شناخته شده. براهما یه سوم از تثلیث مقدس در مذهب هندوه و به Pushkar خونه براهما می گن.

معبد براهما در Pushkar رو نباید از دست بدین چون مراسم زیادی در اون برگزار می شه. هم اینکه Pushkar میزبان بقیه معابدیه که به ویشنو، ساویتری و شیوا اختصاص پیدا کرده. در ماه نوامبر، Pushkar با وجود مسابقه شترها جون تازه ای میگیره.

  1. جادهاپور

جاهای دیدنی راجستان هند,جادهاپور-jodhpur

جادهاپور یا شهر آبی، در لبه بیابان Thar واقع شده. نام مستعار اون از خونه های آبی رنگ زیادی که در این شهر هست براومده. وجود این خونه های آبی رنگ باعث می شه وقتی که از بالا به این شهر نگاه می کنین یه منطقه آبی رنگ رو ببینین.

این شهر با معابد و قلعه های جور واجور پوشیده س و یه مقصد تاریخی با جاذبه های فراوانه.

سفر شما به این شهر بدون بازدید از قلعه Mehrangarh که قدمت اون به قرن پانزدهم می رسه تکمیل نمیشه. این قلعه بزرگترین قلعه ایه که در راجستان هست. این مجموعه میزبان تالار شیشه ای چشم نوازه.

  1. جیپور

جاهای دیدنی راجستان هند,جیپور-jaipur

پایتخت راجستان جیپور، شهرستان شلوغ و پرتکاپو با جاذبه های جالبه.جیپور یه گوشه از مثلث طلایی رو شکل میده و دروازه ای به مکانای کمتر شناخته شده در راجستانه. خوب باید بدونین که در شهر جیپور سه قلعه بسیار قشنگتر و دیدنی هست. این قلعه ها به ترتیب قلعه Amber، قلعه Nahargarh و قلعه Jaigarh نام دارن.

یکی از مواردی که باید در این ناحیه به جستجو اون بپردازید کاخ شهره که ترکیبی عالی از طراحی راجپوت و Mughalه. جیپور هم اینکه میزبان معابد زیادیه که ارزش بازدید رو داره.

  1. Jaisalmer

جاهای دیدنی راجستان هند,

Jaisalmer که با عنوان شهر طلایی شناخته شده یه شهر قابل توجه و دیدنی در حاشیه بیابان Tharه. یکی از ویژگیای قشنگتر و برجسته این شهر وجود قلعه Jaisalmer در اون هستش.

بر خلاف بقیه قلعه هایی که در هند دیده می شه، این قلعه به طور کامل کاربردیه و در داخل قلعه می تونین اقامت گاهْ های خصوصی، فروشگاه ها و حتی رستورانایی رو پیدا کنین.

وجود فروشگاه هایی واسه خرید سوغات در داخل قلعه بسیار سرگرم کننده س. شما می تونین مجسمه های برنزی یا جواهرات نقره ای رو بخرین. در داخل دیواره های قلعه، تعداد کمی معبد قرار داره.

قدمت بعضی از معابد به قرن دوازدهم برمیگرده و واسه بازدید عموم در صبح بازه.

  1. اودیپور

جاهای دیدنی راجستان هند,اودیپور-udaipur

اودیپور که با عنوان شهر دریاچه ها مشهور و شناخته شده رو نباید از دست بدین. این شهر زیباییای خاص خود رو داره که وجود دریاچه ها در اون بر این زیبایی اضافه کرده و جاذبه اصلی شهر هستش. دو مورد از بزرگترین دریاچه هایی که در این شهر قرار داره دریاچه Fateh Sagar و Picholaه که دریاچه مصنوعی هستن اما این موضوع از زیبایی اونا نمی کاهد.

دلیل اصلی واسه واسه بازدید از اودیپور جستجو کاخ شهره که یه سری از کاخا، موزه ها و باغ هاست که در سبک معماری خاصی ساخته شدن. معابد، زیارتگاها و اقامت گاهْ های سلطنتی و مجموعه های هنری هم در داخل کاخ شهر قرار داره.

در شمال کاخ، معبد Jagdish قرار داره که مشهورترین معبد اودیپور حساب می شه. این معبد که به لرد ویشنو اختصاص پیدا کرده دارای کنده کاریای بسیار خوشگلیه و الان نقطه عطف ظاهری شهر حساب می شه.

سفر به هند با تورهای سایت گردشگری لست تورز

سفرنامه مسافرت به هندوستان

اختصاصی تور هند