جاهای دیدنی دبی

دبی یکی از نقاط پر بازدید در امارات متحده عربیه. این شهر دارای فروشگاه ها و مراکز خرید بسیاریه. دبی به خاطر جاذبه هایی مثل برج خلیفه( بلندترین ساختمون در جهان) و مراکز خریدی که با دامنه های اسکی سرپوشیده تکمیل می شه، مشهور و شناخته شده. اما این شهر مثل بقیه بخش های مدرنش نقاط تاریخی برجسته ای هم داره. شما می تونید در دور و بر منطقه بستکیه قدم بزنین و دبی قدیمی رو خوب در این ناحیه ببینین. هم اینکه در امتداد خور دبی با یه کشتی سنتی بگردین. در مقاله می خوایم شما رو با جاهای دیدنی دبی آشنا کنیم:

  1. برج خلیفه دبی:

سازه برجسته دبی، برج خلیفه است که با ۸۲۹.۸ متر ارتفاع بلندترین ساختمون در جهان حساب می شه. واسه بیشتر بازدید کنندگان؛ سفر به سکوی بازدید در طبقه ۱۲۴ این برج بهترین و سرگرم کننده ترین فعالیتیه که می تونن بکنن. نمایی که شهر از این نقطه داره بسیار چشم نواز و زیباست.تجربه بازدید از این سکو شامل نمایش چند رسانه ای از دبی و برج خلیفه س. بازدید از این برج در شب در میان عکاسان رواج بیشتری داره.قبل از رفتن به این مکان حتما بلیط جفت و جور کنین. در زمین های دور و بر برج خلیفه، ساختمون های زیبایی قرار داره که با باغ هایی قشنگتر و چشم نواز محاصره شده. هم اینکه در این ناحیه فواره دبی قرار داره که بلندترین فواره در دنیاس.

ساعات بازدید: ۸.۳۰ صبح تا ۱ بعدظهر

موقعیت: جاده شیخ زاید ، ورودی از طرف مرکز خرید دبی، مرکز شهر

  1. موزه دبی:

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - موزه دبی-uae-dubai-dubai-museum-exterior

موزه های عالی دبی در Al-Fahidi Fort واقع شده و این قلعه واسه دفاع از دبی در برابر حمله کنندگان در سال ۱۷۸۷ ساخته شده ان. دیواره های قلعه از بلوک های ساختمانی ساخته شده ان. طبقه فوقانی از ستون های چوبی ساخته شده و سقف اون از درخت نخل، گل و گچ ساخته شده. در طول تاریخ این قلعه به عنوان پناهگاهی واسه خونواده حاکمان و پادشاهان به کار رفته. در سال ۱۹۷۱ این قلعه دوباره بازسازی شده و الان از اون به عنوان موزه شهر استفاده می شه. ورودی این موزه نمایشگاه بسیار جالبی از نقشه های قدیمی دبی رو در خود داره. حیاط اون میزبان قایق ها و خونه های ساخته شده از برگ درخت نخله. تالار سمت راست، در برگیرنده لوازم و اسباب نظامی و تالار سمت چپ دارای اسباب موسیقیه. زیر طبقه همکف، تالار نمایش قرار داره که با سبک زندگی اماراتی پر شده.

مکان: خیابون آل فهیدی،دبی

  1. بستکیه (دبی قدیمی):

محله قدیمی بستکیه در قرن نوزدهم به عنوان مکانی واسه بازرگانان پولدار ایرونی ساخته شد.این بازرگانان بیشتر در خرید و فروش مروارید، منسوجات و بقیه موارد نقش داشتن. این محله قدیمی در بخش شرقی دبی در امتداد نهر و ساختمون های مرجانی و سنگ آهک قرار داره.بادگیرهایی که در این محله استفاده شده به عنوان تهویه هوا به کار می رود. اگه در این مکان قدیمی راه برید می تونید معماری جدا عربی رو در بیشتر قسمت هاش ببینین. درون این ناحیه، می تونید گالری Majlis رو پیدا کنین که مجموعه ای از سرامیک ها و اسباب عربی سنتی در اون هست. گالری XVA هم مجموعه ای از آثار هنریه.

  1. خونه شیخ سعید آل مکتوم شهر دبی:

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - خونه شیخ سعید آل مکتوم-uae-dubai-sheikh-saeed-al-maktoum-house

شیخ سعید آل مکتوم حاکم دبی از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ بود. محل اقامت قبلی اون بازسازی شده و به عنوان یه موزه به کار می رود که نمونه خوبی از معماری عربیه. خونه اصلی در سال ۱۸۹۶ بوسیله پدر شیخ سعید ساخته شده بود، طوری که اون می تونست فعالیت های حمل و نقل رو از راه بالکون اون مشاهده کنه. خونه اصلی بعدا خراب شد اما خونه فعلی در کنار مکان اصلی دوباره ساخته شده. این بنا هم مثل ساختمون قبلی دارای درب های چوبی حک شده و پنجره هایی با طراحی های هندسی و گلداره. سی اتاق در دور و بر حیاط مرکزی به همراه بادگیرهایی ساخته شده. داخل این خونه نمایشگاهی از عکس ها و اسناد تاریخی دبیه. شما می تونید در این نمایشگاه عکس های قدیمی عجیبی از دبی در سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۳ پیدا کنین. بال دریایی این موزه تصاویری از ماهیگیری و ساخت قایق رو در خود داره. در طول ساختمون نقشه ها، نامه ها، سکه ها و تمبرهای مختلفی به چشم می خورد. در نزدیکی این بنا، خونه شیخ عبید بن ثانی قرار داره.

ساعات بازدید: شنبه تا سه شنبه ها از ۸.۳۰ تا ۸.۳۰ بعد از ظهر.

جمعه: از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۸.۳۰ بعد از ظهر

  1. خور دبی:

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - خور دبی-uae-dubai-dubai-creek-boats-at-the-creek-wharf

خور دبی شهر رو به دو قسمت با نام های بر دیره و بر دبی تقسیم کرده. خور نقش بسیار مهمی در رشد شهر داشته. این قسمت از شهر افراد زیادی رو واسه ماهیگیری به خود جذب می کنه. حدود ۴۰۰۰ سال قبل روستاهای کوچیکی در امتداد خور گسترش و پیشرفت پیدا کرده. لنج Wharfage در امتداد خور دبی واقع شده. این مکان هنوزم بوسیله تاجران و بازرگانان مورد استفاده قرار می گیرد. کارگرانی که در لنج کار می کنن بیشتر از بازدید کنندگان دعوت می کنن توری در این ناحیه داشته باشن و از زندگی سنتی ماهیگیران و صیادان بازدید کنن. این مکان باقی مونده کوچیکی از اقتصاد سنتی دبیه.

  1. مسجد جمیرا دبی:

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - مسجد جمیرا-uae-dubai-jumeirah-mosque

مسجد جمیرا به باور بیشتر بازدید کنندگان زیباترین مسجد دبی است. این مکان کپی دقیقی از مسجد الازهر قاهره س.مسجد جمیرا یه مثال خوب از معماری اسلامیه. این ساختار سنگی در قرون وسطی فاطمی با دو مناره ساخته شده که جزئیات ظریف اون روی سنگ ها خوب نشون داده شده. این مکان به خصوص در شب جذابه چون با نور افکن روشن می شه.

  1. دیره سوک(بازارهای شهر دیره):

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - دیره سوک-uae-dubai-deira-souks-carpet-shop-in-souk

دیره در قسمت شمالی خور دبی واقع شده. این شهر میزبان بازارهای مختلفیه. واسه بازدید کنندگان هم این بازارهای سنتی جذابیت خیلی بالایی داره.بازار طلا در این شهر به عنوان بزرگترین بازار طلا در جهان شناخته شده. شما می تونید در این بازار جواهرات مختلفی با طرح های جور واجور پیدا کنین. بازار ادویه در این شهر هم ادویه های مختلفی رو به فروش می رساند.

  1. جاده شیخ زاید دبی:

جاده شیخ زاید شاهراه اصلی در منطقه کار و کاسبی مدرن در مرکز شهر دبیه. این بزرگراه گسترده و هشت بانده با شیشه و فولاد ضد زنگ ساخته شده. گالری حیاط دارای مجموعه ای از آثار هنری هنرمندان عربه. برج تجاری دنیای عرب، دارای سکوی بازدید در بلندترین طبقه اون هستش که بازدید کنندگان می تونن نمای پانورامایی از راه اون داشته باشن. موزه و پارک طلا و جواهرات( جاده شیخ زاید) فروشگاهیه که دوستداران طلا و جواهر نباید بازدید از اون رو از دست بدن.

  1. مسجد بستکیه دبی:

جاهای دیدنی دبی,جاذبه گردشگری شهر دبی - مسجد بستکیه-uae-dubai-bastakiya-mosque

مسجد بستکیه ممکنه بزرگترین یا زیباترین مسجد در امارات متحده عربی نباشه اما یکی از روشن ترین اون هاست. این مسجد کوچیک دوست داشتنی دارای جزییات مشبک بسیار خوشگلیه. در نزدیکی اون شما می تونید آخرین باقی مونده دیوار های شهر دبی رو که در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده ببینین.

  1. روستای غواصی دبی:

میراث فرهنگی، معماری و دریایی دبی روستای غواصیه که نمایش هایی مربوط به صید مروارید و لنج رو در خود داره. در این مکان هم اینکه بادیه نشینی سنتی و زندگی روستای ساحلی دوباره خلق شده. موسیقی محلی هم از اکتبر تا آوریل واسه بازدید کنندگان اجرا می شه.

بهترین فصل و زمان سفر به دبی

اماکن گردشگری و دیدنی دبی

تور امارات تور مسافرتی جهانگردی