جاهای تفریحی و دیدنی بلغارستان

تور بلغارستان یکی از محبوب ترین تورهای اروپایی واسه گردشگران ایرانیه که این محبوبیت هم الکی نیس؛ در ادامه با ما همراه شید تا شما رو با بهترین جاهای تفریحی بلغارستان آشنا کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ بلغارستان، سرزمینیه با کوهستانای بلند و روح نواز که در رقابت با سواحل زیبای طلایی و شهرهای پر از حس زندگی و زندگی شبونه؛ دو روی سکه دنیایی از زیباییای این سرزمین رو ترسیم می کنن. کشور بلغارستان ترکیبی جذاب از ترکیب تاریخ و طبیعت بوده و شما به طور حتم در این کشور، سفر فراموش نشدنی و پر از هیجانی رو تجربه می کنین. در این مطلب بعضی از جاذبه های گردشگری مهم این کشور رو تقدیم حضورتون می کنیم:

black-sea-beach-bulgaria-800x450

سواحل دریای سیاه

وجود سواحل طولانی و آب و هوای خوب در کنار مراکز اقامتی زیاد و با کیفیت دلیل شده تا مناطق ساحلی دریای سیاه در بلغارستان، گزینه ای ایده ال واسه گذروندن تعطیلات تابستونی حساب شه. به خاطر همین مردم بلغارستان عموما در تعطیلات تابستون به این مناطق اومده و از زیباییای ساحل، باد شمالی و آبای فیروزه ای دریا استفاده می کنن. علاوه بر مردم محلی، سواحل دریای سیاه در بلغارستان به دلیل دارا بودن امکانات مناسب ، طبیعت قشنگتر وهمچنین مراکز اقامتی مطلوب مانند هتل پریمورسکو (Primorsko) که هزینه های لازم جهت اقامت در اونا به مراتب مناسب تر از نمونه های مشابه در غرب اروپا هستش، در جذب گردشگران خارجی هم موفق حساب می شه. در این منطقه دو شهر مشهور به اسمای وارنا (Varna) و بورگاس (Burgas) هم هست که علاوه بر جاذبه های خاص خود، دارای سواحلی قشنگتر و در فاصله نزدیک از مرکز شهر هستن. از این گذشته، در سراسر نوار ساحلی دریای سیاه، مناطق مختلفی مانند سوزوپول (Sozopol ) با رشد و پیشرفت زیادی رو به رو بوده و هم اینکه هنوز بخشای بکر و نامعلوم زیادی در شمال و جنوب این مراکز اصلی؛ باقی مونده ان.

به چه دلیل بلغارستان دوست داشتنیه؟

تصور سرزمین زیبای بلغارستان در حد فاصل کوهستان پیرین (Pirin) و دماغهای سنگفرش شده الد پلودیو (old Plovp)؛ نقشی خیال انگیز تو ذهن هر بیننده ای رسم کرده و این سرزمین افسانه ای چند لایه با آسمونی آبی و سواحلی قشنگتر، می تونه مقصدی ایده آل واسه همه گردشگران حساب شه. این وسط فرهنگ غنی و قدیمی این سرزمین خود جاذبه ای مهم حساب شده و شما رو با تاریخی پر از تلاطم از درخشش جلای سلاحای فلزی در استادیومای مربوط به عصر امپراتوری روم تا رقص نور در دژهای قرون وسطایی و ابنیه های تاریخی – مذهبی آشنا می کنه. یافته های باستان شناسی زیادی تا الان بخشای نامعلوم این سرزمین رو شناسایی کرده و این سرزمین تاریخی همیشه دیدنیای جذابی واسه هر بازدیدکننده ای داره.

244-mu-jp-new-haglia-02

کلیسا و هنر مذهبی

تقریبا کمتر گردشگری می تونه دیدنیای سرزمین بلغارستان رو دیده و عاشق و مسحور هنر مذهبی و تزئینات کلیساهای این کشور نشه. گنبدای طلایی بزرگ، نقاشیای مینیاتوری بسیار هنرمندانه و تزئینات زیبای ابنیه تاریخی این سرزمین هر کدوم عالی حساب می شن.

کلیسای آلکساندر نوسکی (Aleksander Nevski) در شهر صوفیا به همراه صومعه ریلا (Rila) که از آثار قرن دهم میلادی حساب می شن، از جمله مهم ترین و باشکوه ترین آثار تاریخی – مذهبی این کشور هستن. در تزئینات این ابنیه داستانا و روایات مذهبی نقش مهمی اجرا کرده و این سبک هنری در کنده کاریای روی چوب در شهر تریاونا (Tryavna) و آثار هنری صومعه باچکوف (Bachkovo) خوب متجلیه.

در این کشور، حتی در کلیساهای ارتودوکس دورافتاده ترین روستاها هم تزئینات بسیار قشنگتر و دیدنی مخصوصا به شکل نرده های چوبی کنده کاری و تصاویر قدیسین در زیر نور لرزان و وهم انگیز شمعا، جلب نظر می کنن.

تاریخ باستانی

در گوشه و کنار بلغارستان صدها اثر تاریخی در شکل خرابه های باستانی و بقایای دژها و ابنیه تاریخی باقی مونده که قدیمی ترین اونا مربوط به آثاری از سنگای تراش خورده رودخانه ای واسه عصر نوسنگی هستن.

در مقابر باستانی کشف شده از مردم تمدن اسرار آمیز تراکیان (Thracians) که روزگاری در این کشور ساکن بودن، آثاری طلائی و نقره ای خیره کننده ای که نشون دهنده بالاترین درجه مهارت اونا هستش، باقی مونده. در دوران رومیا، شهرهایی در اندازه بزرگ در این سرزمین ساخته شدن که دارای حمامای عمومی، دیواره های بلند و آمفی تئاترهای با شکوهی بودن که امروزه بقایای اون در شهرهایی مانند وارنا و پلوویدیف (Plovp) باقی مونده. در دوره حکومت تزارها بر بلغارستان، قلعه های زیادی مانند قلعه (Tsarevets) در پایتخت رسمی اون دوره یعنی ولیکو تارنوف (Veliko Târnovo) ساخته شد. با دیدن این آثار تاریخی، چشم اندازی از دوران باستان این سرزمین از زمان حضور تراکیان، رومیا، تزارها و غلبه بلغارستان بر امپراتوری عثمانی تا امروز در برابر دیدگان شما رژه میرن.

7fh1an

کوهستانا و جنگلا

پیاده روی در کوهستانای قشنگتر و مرتفع بلغارستان و تماشای مناظر روح نواز پیش رو، دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی، اسکی و …. همه و همه بخشی از جاذبه های طبیعت گردی بلغارستان حساب می شن. در این کشور هفت سلسله کوهستان و ناهمواریای به وجود اومده بوسیله اون از جمله یخچالای طبیعی، دریاچه های یخ زده که در میان دانه های برف می درخشن هست. جنگلای انبوه و تنوع جانوری گسترده اون شامل حیواناتی مانند گرگ ، خرس، سیاهگوش و … همه و همه نشون دهنده طبیعت خاص اروپای شرقی هستن. در سراسر بلغارستان، شبکه ای از راه های کوهستانی به همراه کلبه های بین راه که واسه رفاه حال کوهنوردان ساخته شدن، به شما فرصت ماجراجویی و رسیدن به جاذبه های مخفی این کشور رو میده. با حضور در کوهستان استاراپلانینا (Stara Planina) امکان تماشای تصاویری با شکوه و ۳۶۰ درجه از طبیعت دور و بر رو داشته و در (Mt Vihren) می تونین از فراز دومین قله بلند بلغارستان به ارتفاع ۲ هزار و ۹۱۵ متر، به تماشی منظره زیبای طلوع خورشید بشینین.

طبیعت زیبای پارک ملی پیرین (Pirin National Park) موقع سفر از روستای رودوپی (Rodopi) در منطقه بانسکو (Bansko ) که به معنی محل تماشای پرندگانه، هر بیننده ای رو مخصوصا موقع رعد و برق و آسمون ابری تحت تاثیر قرار میده. سفر به این سرزمین قشنگتر به همه دوستداران طبیعت و کسائی که میخوان چشمون خود به میهمانی تصاویری بکر از طبیعت وحشی ببرن، پیشنهاد می شه.

راهنمای سفر به بلغارستان

لیست بهترین تفریحات در بلغارستان

الی گشت تور بلغارستان