عمومی

جان سخت ترین فرمانده داعش کشته شد!+عکس

ابو عمر شیشانی (چچنی) یکی از جون سخت ترین و تحت تعقیب ترین فرماندهان داعش کشته شده.

به گزارش آلامتو به نقل از عصر ایران ، خبرگزاری ” اعماق ” – وابسته به گروه مسلح داعش – با اعلام این خبر ، مرگ این عضو بلند پایه گرجستانی نسل داعش رو تایید کرده.

به گفته سایت اعماق الشیشانی در حال پس زدن حملات نیروهای عراقی و اتحاد به مناطق جنوبی موصل کشته شده. خبرگزاری رویترز اعلام کرده تایید خبر مرگ این فرمانده داعش رو از منابع جداگونه نداره.

براساس اعلام خبرگزاری وابسته به داعش، الشیشانی در جنگ در حومه شهر “شرقاط ” در جنوب شهر موصل عراق کشته شده.

این فرمانده داعشی به ” عمر چچنی ” هم اشتهار داشت. نام اصلی این تروریست گرجی نسل “تَرخان باتیراش ویلی” است. اون متولد ۱۹۸۶ در گرجستان بود.

اون قبل از پیوستن به داعش رهبر گروه “جیش المهاجرین و الانصار” در شمال قفقاز بود. اون قبلا در ارتش گرجستان خدمت می کرد اما از ۶ سال پیش به بهونه مریضی خدمت در ارتش رو رها کرد و به گروه های جنگ جوی زیاده روی گرا ملحق شد.

قبلا “پیتر کوک” سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ماه مارس گذشته از مرگ این فرمانده داعش در عملیات هوایی آمریکا علیه نشست رهبران داعش در نزدیکی منطقه ” شدادی ” خبر داده بود، اما سایت اعماق این خبر رو تکذیب کرده بود.

شیشانی یکی از اعضای بلند پایه فرماندهی داعش بود. از اون با عنوان وزیر جنگ داعش و مشاور نظامی ابوبکر بغدادی رهبر داعش یاد می شد. اون هم اینکه یکی از اعضای شورای رهبری داعش در شهر رقه بود.

ابو عمر شیشانی کشته شد

دولت آمریکا پارسال واسه دستگیری یا اطلاعات منتهی به دستگیری این تروریست داعشی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

در ماه های گذشته بارها خبرهایی مبنی بر کشته شدن الشیشانی منتشر شده بود که این خبرها از طرف خبرگزاری داعش و یا انتشار ویدئوهایی از طرف الشیشانی تکذیب شده بود و این اولین باره که خبرگزاری وابسته به داعش مرگ این رهبر تروریستی رو تایید کرده.

ابو عمر شیشانی کشته شد

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

داعش عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *