عمومی

جالب ترین اندام های مصنوعی +عکس

اندامای مصنوعی با پیشرفت علم ساخته و پرداخته شدن. هر چی عضو مصنوعی شکل طبیعی و کارایی بالاتری داشته باشه قیمتش هم بالاتره و البته پیدا کردن اون سخت تر می شه اما اگه کسی واقعا نیاز به اندام مصنوعی داشته باشه به هر نحوی که شده یکی از اونا رو جفت و جور می کنه. امروز به سراغ باحال ترین اندامای مصنوعی رفته ایم فرقش اینه که این انداما کارای عجیب انجام نمی دن بلکه با کمترین هزینه و امکانات ساخته شدن.

پای دوچرخه ای

پای دوچرخه ای

“مایک شولتز” که بالقب هیولا به مسابقه می پردازه یکی از افرادیه که تا حالا مدالای بسیاری در رشته های اسنوموبیل و موتورسیکلت بدست آورده که حیرت انگیزه اما این مورد هیجان انگیزتر هم می شه وقتی بدونین اون یه پای مصنوعی داره که خودش با به کار گیری قطعات دوچرخه ساخته. اون بر اثر یه حادثه بسیار دلخراش هنگام مسابقه اسنوموبیل پای چپش رو از دست داد ولی این باعث نشد تا از اهدافش دور بمونه. این مرد در سال ۲۰۰۸ با کنار هم گذاشتن قطعات یه دوچرخه کوهستان تونست این پای محکم رو بسازه.

انگشتان مصنوعی

انگشتان مصنوعی

چند سال پیش یه هنرمند جلوه های خاص به همراه یه چوب بر که صدها کیلومتر با همدیگه فاصله داشتن دستی مصنوعی ساختن تا به یه کودک ۵ ساله آفریقایی هدیه بدن. این پسر بچه هنگام به دنیا اومدن در دست راست خود هیچ انگشتی نداشت و مادرش که از این موضوع ناراحت بود روی اینترنت یه مقاله گذاشت و از افراد حرفه ای درخواست کمک کرد. این دست مصنوعی با به کار گیری پرینتر ۳ بعدی به همراه تعدادی نخ و کش خاص و البته طراحی باحال ساخته شده و حالا جاینشین انگشتان این پسر بچه شده.

دست مصنوعی خونه ساز با حسگر

دست مصنوعی خونه ساز با حسگر

دستای هوشمند تنها چند سالیه که ساخته شدن و قیمتای نجومی دارن اما یکی از مدلای ارزون اون رو میشه پیش پسری ۱۷ ساله که خودش این دست رو طراحی کرده پیدا کنین. “استون چاپل” جوانیه که با به کار گیری منابع رایگان که روی اینترنت قرار داره به همراه به کار گیری چندین قطعه ساده و وسایل خونگی دستی مصنوعی ساخته. این دست به اندازه ای مهمه که ناسا اون رو خرید و حالا این جوون در حال کار در تیم رباتیک ناسا هستش.  اون با دیدن یه دختر بچه که دستی ۸۰ هزار دلاری داشت به فکر درست کردن مدل ارزون قیمت و خونگی اون رفت.

دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

پدرها معمولا هر کاری واسه راحتی فرزندشون انجام میدن و این کار می تواندحتی ساخت یه دست مصنوعی با به کار گیری پرینتر سه بعدی باشه. “پل مک کارتی” اهل ماساچوست دستی مصنوعی با به کار گیری پرینترهای سه بعدی واسه فرزندش ساخت تا محرومیت اون از انگشتان جبران شه. این مرد بعد از دیدن یه مستند در تلویزیون به فکر درست کردن دست افتاد و اون رو واسه فرزندش ساخت. البته در این راه چند بار هم ضرر کرد ولی در آخر دست ساخته و عملیاتی شد.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *