جاذبه گردشگری انگلیس: لوکیشن های فیلم هری پاتر

لوکیشنای فیلم هری پاتر

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، براساس آمار ارائه شده از طرف سازمان آژانس های مسافرتی بریتانیا، لوکیشن های هشتگانه فیلم «هری پاتر» در سال ۲۰۱۲ در بالاترین جایگاه مقاصد گردشگری انگلیس بودن.

به گزارش یاهو نیوز ، سکوی قطار ۴ / ۳، ۹ به همراه ایستگاه قطار «سن پانکراس» لندن و سالن بزرگ کلیسای کالج «کریست» که در فیلم از اون به عنوان سالن غذاخوری مدرسه هاگوارت استفاده شد، بیشترین آمار جذب گردشگر رو داشتن.

یه تورگردان انگلیسی در این باره می گوید: «در گذشته هم لوکیشن های فیلم های خیلی از جمله «غرور و تعصب» به جاذبه های گردشگری انگلیس تبدیل شده بودن، اما استقبال از لوکیشن های هری پاتر بی سابقه س.»

در گذشته هم استودیوی ساخت بخش هایی از فیلم های هری پاتر در حومه لندن و در منطقه «لیوسدن» که در ۲۰ مایلی شمال غرب این شهر واقع شده، به جاذبه جدید گردشگری این شهر تبدیل شد.

در این استودیو لوکیشن ها شامل اتاق کار پروفسور «دامبلدور»، آلونک «هاگرید»، آشپزخانه «ویسلی ها»، دکورها، وسیله و لوازم ساخت فیلم های هری پاتر شامل دوربین ها، صدها ماسک و هزاران وسیله دیگه واسه بازدیدکنندگان به نمایش دراومده.

لوکیشنای هری پاتر

قسمت اول سری فیلم های هری پاتر به نام «هری پاتر و سنگ جادو» با بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری به کارگردانی «کریس کولومبوس» ساخته شد. قسمت دوم این فیلم نوامبر ٢٠٠٢ با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» ساخته شد.

سومین قسمت این فیلم در ژوئن ۲۰۰۴ با نام «هری پاتر و زندانی آزکابان» اکران شد. «هری پاتر و جام آتیش» چهارمین قسمت از این سری فیلم های پرطرفدار بود.

پنجمین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و محفل ققنوس» به کارگردانی «دیوید یتس» به روی پرده سینماهای جهان رفت. ششمین قسمت از این فیلم جولای ۲۰۰۹ به کارگردانی «دیوید یتس» با نام «هری پاتر و هدیه های مرگ» اکران شد. آخرین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و هدیه های مرگ» در دو بخش ساخته شد.

دیدنی ترین مکانای اروپا

Zip World؛ یه جاذبه گردشگری مهیج و ترسناک در انگلیس

ایسنا تور انگلیس