آشنایی با یکی از دیدنی ترین شهرهای اسپانیا واسه گردشگری خالی از لطف نیس پس با مجله گردشگری همراه شید تا ۱۰ مکان دیدنی مادرید رو بشناسین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ سفر به اسپانیا یکی از جور واجور ترین تجربه های سفر در زندگی تون هستش. شهرهای دیدنی این کشور از جمله مادرید و بارسلون در خود جاذبه های زیادی رو دارن، همین تنوع جاذبه های تاریخی و فرهنگی، اسپانیا رو تو ذهن خیلی از گردشگران محبوب کرده و دلیلی واسه سفر اونا شده. با الی گشت همراه باشین تا بیشتر از جاذبه های دیدنی مادرید بدونیم.

۱. کاخ سلطنتی (Palacio Real)

اروپا دارای کاخا و بناهای قدیمی و ارزشمنده. در فرانسه، ایتالیا، آلمان و … می تونین خیلی از اونا رو ببینین. یکی از اونا در مادرید اسپانیا است که با معماری مثل کاخ ورسای با بیشتر از دو هزار اتاق ساخته شده.

۲. گران بیا (Gran Via)

اگه به مادرید سفر کردین وقتی رو صرف خیابون گردی در خیابون بزرگ گران بیا کنین. خیابانی قدیمی که معماری اون مربوط به سبک معماری در اوایل قرن بیستمه.

۳. پارک بازنشستگی (Retiro Park)

به این پارک نام بازنشستگی دادن، پارکی که دارای یه دریاچه بسیار بزرگ و چند موزه س. با رفتن به این پارک طبیعتی فوق العاده رو میدید، پیشنهاد می کنیم وقتی رادر این پارک بگذرونین و از تماشای آثار تاریخی اون لذت ببرین.

۴. میدون بزرگ (Plaza Mayor)

در کشورای اروپایی میادین دیدنی وجود دارن که دورتا دور اونا رو آثار تاریخی محاصره کردن و هر کدوم واسه خود جذابیتایی دارن. یکی از این میادین در مادرید اسپانیا هستش. میدونی بزرگ به نام پلازا مایور! در دور و بر این میدون ساختمانایی با آجرهای قرمز می بینین.

۵. موزه پرادو (Prado Museum)

مادرید مقصد فوق العاده ای واسه دیدن آثار و موزه های تاریخیه. یکی از این موزه ها پرادو اسمشه که در اونجا می تونین مجموعه بزرگی از نقاشیای اسپانیا رو ببینه.

۶. پلازا د اسپانیا (Plaza de España)

پلازا د اسپانیا

مادرید پر از میدانای دیدنیه. جایی که می تونین ساعتا قدم بزنین و بهترین عکسای سفرتون رو بگیرین. یکی دیگه از این میادین، پلازا د اسپانیا هستش که مجسمه نویسنده دون کیشوت رو به نمایش میذاره.

۷. دروازه آلکالا (Puerta de Alcala)

کافیه مادرید رو در اینترنت جستجو کنتید، مطمئنا یکی از تصاویری که ارائه میده دروازه آلکالاه. بنای معروفی که چیزی حدود سیصد سال قبل از راه معمار ایتالیایی ساخته شد.

۸. تئاتر سلطنتی (Royal Theater)

چیزی حدود ۱۶۰ سال پیش در مادرید تئاتر سلطنتی با نام تئاتر اپرا ساخته شد، این بنای دیدنی بعدا با کمی تخریب مورد بازسازی قرار گرفت.

۹. بازار سن میگل (Mercado de San Miguel)

یکی از لذتای سفر بازار گردی و لمس زندگی محلیا از نزدیکه. یکی از این بازارگردیای مهیج در بازار سن میگل در مادریده. بازاری سرپوشیده که قدمت اون حدودا به صد سال پیش برمیگرده

۱۰. میدون سیبلس (Plaza de Cibeles)

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *