جاذبه های گردشگری و دیدنیهای برگن در نروژ

برگن bergen دومین شهر بزرگ نروژ و هم بزرگترین بندر سواحل غرب اون حساب می شه و یکی از لنگرگاه های شلوغ در این ناحیه س. بندر قشنگتر و چشم نواز این شهر که با حلقه ای از تپه های شناخته شده با نام هفت کوه محاصره شده یکی از محبوب ترین مناطق توریستی در نروژ است. این منطقه یکی از مقاصد فرهنگی کشوره و در اون رویدادهای محبوب هنری و موسیقی مثل فستیوال بین المللی برگن، فستیوال Nattjazz و Bergenfest در اون برگزار می شه. این منطقه میزبان یکی از قدیمی ترین ارکسترهای اروپاست که در سال ۱۷۵۶ بنیان نهاده شده.

  1. میدون بازار:

جاذبه های گردشگری برگن در نروژ

در جنوب شرقی بندر اصلی زیبای این شهر، میدون بازار برگن قرار گرفته و خودنمایی می کنه. اسکله شلوغ اون جاییه که ماهیگیران محلی در اون هستن و هر روز صبح در اون تجمع می کنن. در کنار بقیه موارد بازار قدیمی ۷۰۰ ساله فروش ماهی هم هست که افراد می تونن از اون دیدن کنن.

  1. Bryggen Hanseatic Wharf:

Bryggen Hanseatic Wharf رنگی یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در برگن است. کوچه های تنگ و باریک اون به همراه خونه های قدیمی بازرگانان و رستوران ها، استودیوها، کارگاه های هنری و بوتیک ها ارزش بازدید و جستجو رو داره. وقتی که به این ناحیه سفر می کنین تلاش کنین موزه Bryggen رو هم بررسی کنین که آثار زیادی داره و قدمت هر کدوم از این اثار به قرن چهاردهم برمیگرده.

  1. موزه Hanseatic:

جاذبه های گردشگری برگن در نروژ

این مکان در قرن هجدهم خونه یه بازرگان مشهور به نام Finnegård بوده که از سال ۱۸۷۲ به موزه Hanseatic تبدیل شد. این خونه قدیمی بینش بسیار خوبی در مورد زندگی بازرگانان بزرگ آلمانی که در این ناحیه سکونت داشتن ارائه می کنه. شما می تونید اسلحه، لوازم و بقیه شکل های جور واجور رو در این موزه پیدا کنین.

  1. قلعه Bergenhus:

جاذبه های گردشگری برگن در نروژ

قلعه قدیمی Bergenhus از اواخر قرن شانزدهم مکانی واسه ورود به بندر برگن بوده و هنوزم یکی از ساختارهای قشنگتر و چشم نواز در اسکاندیناویه. وقتی رو واسه بازدید از موزه این قلعه اختصاص بدید و نمایشگاه های جذاب اون رو ببینین. بعد از اینکه موزه و قلعه رو مورد جستجو قرار دادین، به سمت قلعه Sverresborg برید که در سال ۱۶۶۰ ساخته شده.

  1. موزه فضای باز برگن:

اگه بخواین یکی از مناطق قدیمی این شهر رو جستجو کنین باید سری به موزه فضای باز برگن بزنین. بازدید از این موزه بسیار مهمن چون در برگیرنده مجموعه عالی از ۳۵ بنای چوبی تاریخیه و معماری و زندگی برگن رو در قرن هجدهم و نوزدهم به تصویر می کشد.

  1. کلیسای جامع برگن:

جاذبه های گردشگری برگن در نروژ

براساس کتاب های تاریخی قدیمی، قدمت این کلیسای جامع به سال ۱۸۱۱ بر می شه. بعد از آتیش سوزی در سال ۱۶۲۳ و ۱۶۴۰، این بنا دوباره بازسازی شد و نمای فعلی خود رو به دست آورد. در سال ۱۸۸۰ هم یه معمار مسیحی نمای داخلی اون رو عوض کرد.

  1. تالار Grieg:

اگه به معماری علاقه دارین و دوست دارین از معماری های زیبای این ناحیه لذت ببرین بهتره سری به تالار Grieg بزنین. این بنا نمونه ای عالی از معماری مدرن این منطقه س اما به خاطر کنسرت های مختلفی که در اون برگزار می شه در میان افراد مشهور و شناخته شده.

  1. مجموعه Rasmus Meyer:

این مجموعه بزرگ در سال ۱۹۲۳ واسه شهر به ارث گذاشته شد و در برگیرنده یه سری از نقاشی هاییه که بوسیله هنرمندان مشهور نروژی کشیده شده.اگه به هنر علاقه دارین باید موزه هنرهای کاربردی این شهر رو از نزدیک تماشا کنین. این موزه یه سری از سفال ها رو در خود داره و می تونید کارای طلاسازی و هنرهای تزیینی و کاربردی نروژ رو در اون ببینین.

  1. موزه دانشگاه برگن:

جاذبه های گردشگری برگن در نروژ

برگن به خاطر وجود دانشگاه هاش در میان افراد مشهور شده. یکی از این دانشگاه ها موزه ای در خود داره که به خاطر مجموعه هایی که در اون نگهداری می شه شناخته شده. بهتره یه روز کامل رو در این موزه سپری کنین و از مجموعه تاریخ طبیعی، مجموعه تاریخ فرهنگی و موزه دریانوردی دیدن کنین. بعد از اینکه داخل موزه رو تماشا کردین از ساختمون خارج شید و در باغ گیاه شناسی اون شروع به قدم زدن کنین. اگه به باغ علاقه دارین، در پارک نزدیکی این محل قدم بزنین. بعد به سمت باغ نروژ برید که مجموعه بزرگی از ۵۰۰۰ گیاه جور واجور از سرتاسر دنیاس.

  1. Fløyfjell:

در شمال شرقی برگن Fløyfjell قرار داره که یه قله ۱۰۴۷ پاییه و نمای بسیار زیبایی رو به شهر ارائه می کنه. اگه دوست ندارین پیاده روی کنین بهتره از تراموای استفاده کنین و خود رو به قله برسونین. بعد از اینکه شهر رو از این منطقه مشاهده کردین به سمت Blåmann برید که در ارتفاع ۱۸۰۸ پایی قرار گرفته و از بالای قله می تونین دید پانورامایی به شهر داشته باشین.

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

۱۰ جاذبه برتر توریستی در شهر استاوانگر نروژ

تور نروژ