کشور آذربایجان یه مقصد گردشگری عالی واسه ایرانیاس و شهر باکو زیباترین شهریه که می تونین در این کشور انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ باکو اونقدر از جاذبه های گردشگری غنیه که خیلی راحت میشه سه روز کامل رو به قدم زدن و گشت و گذار در اون گذراند و هنوزم احساس کرد فرصت کافی ای واسه لذت بردن از زیباییای این شهر قفقازی نبوده هم اینکه ۲ روز زمان اضافی لازمه تا جاذبه های دور و بر شهر رو دید. با ما همراه باشین تا در ادامه به معرفی شهر و جاذبه های اون بپردزیم:

بناهای یادبود معروف باکو

ایچری شهر(Icheri Sheher)

این کلمه به معنی شهر داخلیه. تقریبا میشه گفت بیشتر دیدنیای شهر در این قسمت متمرکز شده. کاخا، برجا، مساجد و دیگه ساختمانای ایچری شهر معماری سنتی زیبایی دارن و نظر هر بیننده ای رو به خود جلب می کنن. این منطقه، یه مکان منحصر بفرد تاریخیه که درست در قلب شهر باکو قرار گرفته و در سال ۲۰۰۰ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

دروازه مراد(Gates of Murad)

این دروازه در واقع نقطه عطفی در قلعه ایچری شهره که در قرن شانزدهم ساخته شد و یکی از بهترین دیدنیای این شهر حساب می شه.

کاخ شیروانشاه(SHIRVANSHAHS’ PALACE)

این کاخ در پشت دیواره های شهر قدیمی (شهر قدیمی نام دیگه ایچری شهره) قرار گرفته و یکی از قدیمیترین نمادهای شهر باکو حساب می شه. این کاخ در قرن پانزدهم و در وقتی که باکو به عنوان پایتخت امپراطوری شیروانشاه انتخاب شد، ساخته شد و یکی از بهترین بناها و بقایاییه که از ساختمانای قدیمی باکو بر جای مونده. در سال ۲۰۰۰، این کاخ به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد و در لیست این سازمان قرار گرفت.

همونطور که گفته شد این کاخ در شهر قدیمی باکو قرار داره و فاصله اون از مترو ایچری شهر فقط ۵ دقیقه پیاده روش و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر باکو حساب می شه.

بلوار شهر(CITY BOULEVARD)

بلوار باکو (که به اون پارک ملی کنار دریا می گن) نمای بسیار زیبایی به دریای خزر داره و بهترین منظره شب باکو رو میشه در این قسمت شهر دید. مراکز خرید، مراکز تجاری، رستورانا، چایخانه ها و قسمت بزرگی از جاذبه های گردشگری دیگه باکو در راه پیاده روی در این راه وجود دارن. اگه از آب و هوای خیلی گرم باکو خسته شدید و دوست داشتین هوای تازه دریا رو وارد ریه هاتون کنین به بلوار شهر برید. هم اینکه در این قسمت می تونین یه تور قایق اجاره کنین و قسمتای جور واجور باکو و دریا رو با اون ببینین.

بهترین زمان رفتن به بلوار شهر، عصرهاست که نه فقط می تونین از هوای تازه دریا استفاده کنین، بلکه زیبایی شبای باکو رو هم با تموم وجودتون احساس کنین.

برج دختر جوون(THE MAIDEN TOWER)

برج دختر جوون رو تقریبا میشه اصلی ترین جاذبه شهر دونست. این برج دومین ساختمون پر بازدید در سراسر باکوه و در نزدیکی فرودگاه قرار داره. همینکه به بالای اون برسین، از نمای فوق العاه ای که از شهر می بینین حیرت زده میشین. دلیل ساخت این برج رو می تونین بخونین.

دیدنیهای نخجوان، جمهوری آذربایجان

راهنمای سفر به منطقه نخجوان

الی گشت تور آذربایجان

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *