عمومی

جاذبه‌های گردشگری مراکش

با سواحل طولانی، بنادر ماهیگیری غنی، دشت های سرسبز و کوه های اطلس بزرگ، سواحل مراکش و حومه اون واسه مسافران علاقه مند چیزاهای زیادی رو ارئه می کنه. با شهرهای امپریالیستی فاس، مکناس و مراکش با نمونه های فوق العاده خود از معماری قدیمی اسلامی و بسیاری دیگه شما می فهمید که به چه دلیل مراکش یه مقصد سفر بزرگه.

  1. مکناس

مکناس

مکناس یکی از چهار شهر امپریال مراکشه و نام و معروفیت اون با سلطان مولای اسماعیل در ارتباطه. سلطان مکناس رو به شهری قابل توجه در سبک اسپانیایی مور، با دروازه های بزرگ محاصره شده بوسیله دیواره های بلند تبدیل کرد. در حالی که مکناس یه شهر امپریالیستی با خیلی از آثار تاریخی و مکان های طبیعیه اون هم اینکه نزدیکترین شهر به خرابه های رومی ولیلیه.

  1. ولیلی

ولیلی-Volubilis

در دوران باستان ولیلی یه شهر مهم رومی واقع شده در نزدیکی مرز غربی از فتوحات روم الان مراکش بود. این شهر مرکز اداری استان موریتانی Tingitana بود. زمین های حاصلخیز این استان خیلی از محصول مانند غلات و روغن زیتون تولید می کرد که به رم صادر می شد و به ثروت و رفاه استان کمک می کرد. رومی ها در آخر قرن سوم میلادی قسمت خیلی از مراکش رو تخلیه کردن اما مردم زندگی در ولیلی رو واسه قرن ها ادامه دادن.

  1. شفشاون

شفشاون-Chefchaouen

شفشاون یه شهر کوهستانی قشنگتر در شمال شرقی مراکشه. این مدینه قشنگتر، در مورد ای داستانی از کوه های ریف قرار گفته که با خونه های با رنگ سفید با پودر آبی و متمایزه. این یه مقصد خرید محبوبه که خیلی از صنایع دستی بومی رو ارائه می کنه که در جای دیگری در مراکش در دسترس نیستن، از جمله پوشاک پشمی و پتوی بافته شده. پنیر بز بومی این منطقه هم محبوب گردشگرانه. منطقه دور و بر شفشاون یکی از تولید کنندگان اصلی شاهدانه در مراکشه. پس از اون حشیش در سراسر شهر به فروش می رسه، اما بیشتر در بخش بومی شفشاون.

  1. دره تودرا

دره تودرا-Todra-Gorge

دره تودرا در قسمت شرقی دور افتاده کوه های اطلس واقع شده. تودرا و همسایه اون یعنی رودخانه دادس کوه رو واسه راه خود تراشیده ان. انتهای ۶۰۰ متر دره تودرا از دیدنی ترین ها هستش که دره تا یه راه سنگی صاف با کمتر از ۱۰ متر باریک می شه و در مکان هایی با دیواره های سنگی راست و صاف تا ۱۶۰ متر ارتفاع در هر سمت گسترده می شه.

  1. صویره

صویره-Essaouira

صویره یه بندر ماهیگیری آروم و حفاظت شده بوسیله یه خلیج طبیعیه. این شهر قبلا بوسیله پرتغالی قرن ۱۶ به عنوان موگادور شناخته می شد. شهر الان صویره در طول قرن ۱۸ واسه افزایش مبادلات تجاری با قدرتهای اروپایی ساخته شد. امروزه صویره با وزش باد قوی همیشگی روی خلیج مواظبت شده واسه کایتینگ و موج سواری مشهوره. چترهای آفتابگیر در ساحل به عنوان مواظبت در برابر باد و شن و ماسه استفاده می شه. مدینه صویره خونه خیلی از هنرها و صنایع دستی کوچیک مخصوصا ساخت کابینت و کنده کاری های چوبیه.

  1. دره درعا

دره درعا-Draa-Valley

دره خیره کننده درعا در جنوب کوه های اطلس بزرگ واقع شده و با قصبه های قدیمی، روستاهای بربر و نخلستان پر شده که از ورزازات در غرب تا زاگورا رو در شرق گسترش می یابد. یه راه در میان دره مطمئنا یکی از دیدنی ترین سفرها در مراکشه. دره درعا بوسیله رودخانه درعا قطع می شه که در اطلس بزرگ شروع می شه و در اقیانوس اطلس به پایان می رسد، هر چند که در واقع رودخانه معمولا قبل از رسیدن به اقیانوس خشک می شه.

  1. ارگ چبی

ارگ چبی-Erg-Chebbi

تپه های شنی ارگ چبی در صحرای آفریقا واقع شده. تپه های شنی با ابهت تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارن و آدم در سایه اونا احساس کوچیک بودن داره. ویژگیای خاص ارگ چبی شن و ماسه های رنگی نارنجی قشنگتر و منحصر به فرد اون هستش. گشت و گذار در تپه های شنی معمولا از روستای مرزوگا شروع می شه که در لبه ارگ واقع شده. شتر سواری محبوب ترین گزینه س که راحت ترین راه سفر نیس.

  1. فاس

فاس-Fes

فاس قدیمی از دو مدینه فاس بزرگتره، که یه شهر قرون وسطی تقریبا دست نخورده. با حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر جمعیت بزرگترین منطقه شهری بدون ماشین در دنیاس. حمل و نقل جنسا بوسیله الاغ، کالسکه، و موتور سیکلت ارائه می شه. کل مدینه بوسیله دیواره های بلند با تعدادی دروازه های تاریخی محاصره شده. چندین مغازه و رستوران یه تراس پشت بام دارن که یه راه عالی واسه فرار از خیابون های شلوغه. مناظر به خصوص در طول غروب آفتاب و پس از تاریک دیدنی و جذاب هستن.

  1. آیت بن حدو

آیت بن حدو-Ait-Benhaddou

آیت بن حدو یکی از شهرهای محکم شده ورزازات در طول راه کاروان قبلی میان صحرای آفریقا و مراکشه. در داخل دیواره های گلی بلند ۶ قصبه و تعداد کمی خونه هست. امروزه خیلی از مردم شهر تو یه روستای مدرن تر در سمت دیگه رودخانه زندگی می کنن، هر چند چند خونواده هنوزم در دیواره های شهر زندگی می کنن. آیت بن حدو در چند فیلم از جمله لورنس عربستان و گلادیاتور ظاهر شد.

  1. جماع الفنا

جماع الفنا-Djemaa-el-Fna

جماع الفنا از در سفر به مراکش مکانی برجسته س و یکی از جاذبه های توریستی برتر در مراکشه. در روز این میدون که در دل مدینه قرار داره تا حد زیادی با مارگیرها و مردم با میمون ها، و هم اینکه بعضی ازدکه های معمولی پر شده. همونطور که روز سپری می شه سرگرمی ها تغییر می کنه: مارگیرها می روند، و در بعد از ظهر و عصر میدون بیشتر با قصه گوها، پیشگویان، شعبده بازان، و دستفروشان داروهای سنتی شلوغ می شه. هنگام غروب جماع الفنا پر از دکه های فراوون مواد غذایی می شه و جمعیت به بیشترین حد خود می رسد.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

تور مراکش جهانگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *