عمومی

جاذبه‌های توریستی پرو

با حفظ خیالات مرموز تو ذهن مسافران، ماچو پیچو مقصدیه که سالیانه بیشتر از یه میلیون نفر رو به خود جلب می کنه. اما این دژ باستانی تنها یکی از موقعیت های جالبیه که در انتظار کشف دراین بخش از پرو می باشه. اگه قصد مسافرت به این ناحیه رو دارین ،تلاش کنین زمان زیادی رو واسه بازدید و سفر به دره مقدس و هم اینکه کوسکو ، پایتخت قبلی یکی از بزرگترین تمدن های شناخته شده ، کنار بذارین. یادتون باشه که سفر شما تقریبا در ارتفاعات ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ پایی هستش، پس بهتره وقتی رو هم واسه استراحت اختصاص بدید.

۱.موزه ی لارکو (Museo Larco):

Rafael Larco Herrera Museum, Lima, Peru

تقریبا هر پروازی از آمریکا اول به لیما می رسد. لیما یکی از تک و توک سرمایه های ساحلی در جنوب آمریکاست. اگه می خواهید تنها یه یا دو روز قبل از سفر به کوسکو و دره ی مقدس در این ناحیه بمونین ،بهتره سری هم به موزه ی لارکو بزنین. این موزه یکی از بزرگترین مجموعه های برجسته از آثار پیش کلمبیایی در جهان است. در داخل این موزه یه عمارت قشنگتر از قرن هجدهم قرار گرفته. در این موزه سرامیک ها ، کنده کاری ، جواهرات، طلا ، اسلحه و بقیه اشیا نگهداری می شه.

نکات مسافرتی:بهتره وقتی رو واسه بازدید از کافه ی موزه ی لارکو اختصاص بدید و از نوشیدنی پیسکو در این مکان لذت ببرین.

۲.کوسکوی تاریخی (Historical Cusco):

شهر کوسکو به عنوان میراث جهانی آند در یونسکو ثبت شده ،چندین قرن قبل اینکه بوسیله اینکاها کشف شه ، اقامت گاه افراد محلی بوده. اما این گروه اینکاها بودن که این ناحیه رو در دوران پادشاهی خود به عنوان پایتخت انتخاب کردن.وقتی که اسپانیایی ها به این ناحیه رسیدن ، شروع به تخریب شهر مقدس کردن اما بعضی از دیواره های سنگی دست نخورده باقی مونده و در ساختارهای دیگری مثل Qurikancha ( مهم ترین معبد در اینکا) گذاشته شده.این معبد به عنوان معبد خورشید شناخته شده و دیواره های خارجی اون از طلا و نقره پوشونده شده که بخش بزرگی از این دیواره ها به عنوان پایه کلیسای قرن هفدهم سانتو دومینگو، قابل رویت هستن.

نکات مسافرتی:از دید دیگه شما می تونید با به کار گیری یه تاکسی سفر کوتاهی به دره های شمالی مشرف به شهر Sacsahuaman داشته باشین.

۳.کوسکوی معاصر (Contemporary Cusco) :

Cusco, Peru کوسکوی معاصر

امروزه کوسکو به لطف رشد صنعت گردشگری ، یکی از شهرهای در حال رشد در کل آمریکای جنوبیه. هیچ کمبودی در مورد هتل های لوکس و باشکوه وجود نداره. هتل آرناوا کوسکو (Aranwa Cusco) یه عمارت مستعمراتی قرن شانزدهم و آند در نزدیکی Plaza de Armas از هتل های لوکس به حساب می روند. یکی از مواردی که ممکنه توجه شما رو به خود جلب کنه ، وجود تعداد خیلی از کلیساهای بزرگ استعماری در مرکز شهره. اسپانیایی ها از روی عمد کلیساهای خود رو در بالای همه ساختارهای اینکایی می ساختن. وقتی رو واسه گشت و گذار در نواحی قدیمی ، کوچه های تنگ و قدیمی در نزدیکی Plaza de Armas اختصاص بدید. در این نواحی می تونید فروشندگان ژاکت پشمی آلپاکا و بقیه اجناس بافته شده با قیمت های بسیار پایین تر از مغازه های باشکوه در نزدیکی جاذبه های توریستی و هتل ها پیدا کنین.

نکات مسافرتی: بین کوسکو و لیما تقریبا اختلاف ارتفاعی در حدود ۳۳۵۳ متر هست. پس مطمئن شید که آب زیادی می نوشید.

۴.پیساک (Pisac):

پیساک

این داهات تقریبا کمتر از یه ساعت از شمال شرق کوسکو فاصله داشته و به خاطر خرابه های جذابش در بالای داهات و بازارهای پرجمعیتش بسیار مشهور و شناخته شده.بهتره به هنگام سفر به این ناحیه، پول نقد به همراه داشته باشین و خود رو واسه چانه زنی آماده کنین. چانه زنی یکی از راه های قبول شده درتجارت این روستاست. از بازار ، یه راه واسه رسیدن به کوه و شروع صعود به خرابه ها در بالا هست.این یه راه طولانی ( ۲ الی ۳ ساعته) بوده و رسیدن به اون تا حدودی سخته البته یه روش جانشین مناسب هست. شما می تونید یه تاکسی خصوصی واسه رسیدن به قسمتای جور واجور استخدام کنین.

نکات مسافرتی: پیساک یه مقصد خوب واسه سفر یه روزه از کوسکو و یا بقیه شهر های نزدیک به اون هستش.انتخاب هتل ها در پیساک محدود بوده و به خصوص نیس.شما می تونید از کوسکو یه تاکسی رفت و برگشت با هزینه ی ۳۰ دلاری بگیرین.

۵.چینچرو (Chinchero):

چینچرو

در نیمه راه میان ارتفاعات و دره مقدس ، کمتر از ۲۰ مایلی شمال غربی کوسکو، روستای چینچرو واقع شده و واسه قرن ها دست نخورده باقی مونده. مردم محلی در این ناحیه صبورانه ، لباس ها و سنت های محلی خود رو حفظ کرده ان. بعضی از این سنت ها شامل بافت پارچه های پشمی، کشت سیب زمینی و مبادله ی کالا به کالاست.

نکات مسافرتی: یه شنبه بازار یکی از بهترین بازارها در این ناحیه س اما اگه بازدید شما برابر با روز یه شنبه نبود ، می تونید از مجموعه های زنونه در پایین شهر دیدن کنین. در این قسمت زنان هر مرحله از ساخت منسوجات پشمی آلپاکا رو نمایش میدن. البته شما می تونید مستقیما و بدون واسطه از اجناس اونا بخرین.

۶.دریاچه ی Huaypo:

کمتر از ۴۵ دقیقه خارج از کوسکو و تقریبا پنج مایل در خارج از چینچرو ، دریاچه ی آروم Huaypo واقع شده و بوسیله تپه های ناهمواری پوشیده شده که به آند می رسد. تراس هاس آشنا تو یه طرف دریاچه بوسیله کِچوآای محلی و از زمان اینکاها ساخته شده.شما می تونید در این ناحیه از کلاس های یوگا در صبح آروم، لذت ببرین.

نکات مسافرتی: تراس های غرق شده در زیر آب اینکا در موری ، بسیار قشنگتر بوده و ارزش توقف در این ناحیه رو داره. این عمق در طول قرن ها ایجاد شده و می تونه زوایه ی بیشتر از ۲۵ درجه از بالا به پایین داشته باشه.

۷.شهر الانتایتامبو (Ollantaytambo):

این روستای شلوغ کوچیک دائم از قرن پانزدهم اشغال شده و یه نمونه ی زنده از طرح شهری اینکاها با خیابون های قشنگتر و کانال های آبیه که امروزه هم مورد استفاده قرار می گیرد. در انتهای غربی از شهر یکی از خرابه های اینکاها که خوب حفظ شده در دره قرار داره. این قلعه در بالای معبد هیل واقع شده و دارای تراس های خوشگلیه.

نکات مسافرتی: شهر الانتایتامبو نقطه ی آغازی واسه کوهنورادان و هم اینکه قطارهاییه که مسافران رو به نواحی جور واجور می رسونن. در این شهر شما می تونید هتل های مختلفی رو با محدوده ی قیمت متفاوت پیدا کنین.

۸.سوئیت ماجراجویی Skylodge:

سوئیت ماجراجویی Skylodge

این سوئیت حدود ۱۲۰۰ پایی در بالای صخره ساخته شده و در نیمه راه میان اروباما و الانتایتامبو واقع شده. این سوئیت کوچیک یکی از مکان های عالی واسه اقامت افراد ماجراجو بوده وتوانستهه گردشگران زیادی رو به خود جلب کنه. این سوئیت از محافط پلی کربنات تخم مرغی شکل ساخته شده که در امتداد یه راه زیگ زاگ حرکت می کنه. وقتی که جربزه کنین و به این سوئیت قشنگتر برید ، می تونید مناظر چشم نواز دور و بر خود رو خوب ببینین. این مناظر قشنگتر شامل رودخانه ، دره ی پایین اون و ستاره های بالای سر در شبه.

نکات مسافرتی: شما می تونید واسه رسیدن به این ناحیه از یه شرکت مسافرتی کمک بگیرین. یه راهنمای آگاه محلی هم می تونه تجربه ی خوبی در اختیار شما بذاره.

۹.قطار به ماچو پیچو:

قطار به ماچو پیچو

حتی اگه روش دیگری واسه رسیدن به ماچو پیچو وجود داشته باشه شما نمی تونید از یه قطار ۱۰۵ دقیقه ای از الانتایتامبو ، در امتداد اوروباما ، چشم پوشی کنین.خطوط ریلی پرو و اینکا دارای قطارهای خوبی هستن که می تونه واسه مسافرت بسیار عالی باشه اما یادتون باشه که هزینه ی سفر با این قطارها کمی بالا بوده و اگه می خواین تجربه ی خوبی از سفر داشته باشین ، بهتره کمی پول پرداخت کنین. پنجره های گنبدی شکل به شما اجازه میده هنگام عبور از دره ،منظره و چشم انداز زیبایی به کوه های دور و بر داشته باشین. یکی از این کوه ها ، کوه ورونیکای ۱۸۷۰۰ پاییه. بعد از یه ساعت و یا کمی بیشتر ، محل زندگی نیمه خشک به سمت جنگل های ابری می رسه که در اون تراکم ابری واسه شما بسیار عجیب هستش.

نکات مسافرتی:بهتره به هنگام خرید ، یه صندلی در سمت چپ قطار رزرو کنین تا چشم انداز زیبایی از ماچو و پیچو داشته باشین. به هنگام برگشت هم ، صندلی های سمت راست رو انتخاب کنین.

۱۰.ماچو پیچو:

ماچو پیچو-Machu-Picchu

این معماری قشنگتر و یکی از عجایب هفتگانه جهان احتیاجی به معرفی نداره. از وقتی که بوسیله دانشگاه ییل ( Yale ) در سال ۱۹۱۱ کشف شد ،ماچو پیچو تونسته حیرت جهانیان رو واسه کشف همیشگی نتیجه های زیبای اینکاها بر انگیزد. تقریبا هر سنگ در این مجموعه وسیع با هدف خاصی راه اندازی شده و واسه رو ساختن پدیده های نجومی با عبور خورشید، واسه ساخت یه سیستم آب پیچیده، و یا تشکیل یه نمایندگی مقدس ساخته شده. تراس های گسترده نه فقط منطقه ی بیشتری واسه کشاورزی اجناس زراعی ارائه داده بلکه به عنوان یه سیستم زهکشی عمل کرده.ماچو پیچو در روزای بالاترین درجه خود میزبان بیشتر از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ خونواده ی سلطنتی اینکایی و طبقه ی پایین مراقبان بوده.

نکات مسافرتی: به دلیل حجم بالای درخواست واسه بازدید از ماچو پیچو، تعداد بازدید کنندگان به ۲۵۰۰ نفر در روز محدود شده. پس قبل از رفتن یه این ناحیه باید بلیت جفت و جور کنین. بهتره چند هفته قبل بلیت خود رو رزرو کنین تا به مشکلی بر نخورین. اگه بخواین از راه سایت های متفرقه بلیت جفت و جور کنین باید ۴۵ دلار اضافی هم پرداخت کنین. پس بهتره به صورت مستقیم به سایت Ministerio de Cultura این کشور مراجعه کنین و رزرو خود رو انجام بدین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این سایت با اینکه انگلیسی رو هم پشتیبانی می کنه اما رزرو به زبون اسپانیاییه.

راهنمای سفر به لیما در کشور پرو

اطلاعات لازم و راهنمای سفر به کشور پرو

تور پرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *