عمومی

ثروتمندترین‌ افراد دنیا در ۲۵ سالگی مشغول به چه کاری بودند؟

استیو جابز، الون ماسک، زاکربرگ و چند نفر از موفق ترین آدمای جهان در ۲۵ سالگی، افکار بزرگی تو سرشون داشتن؟ زندگی این افراد نشون میده که واسه رسیدن به ثروت چندین راه هست.

به گزارش فرادید به نقل از بیزینس اینسایدر، استیو جابز و ریچارد برانسون در ۲۵ سالگی بار خود رو بسته بودن، اما زمان برد تا خیلیای دیگه پولدار شن. در ادامه با ۲۵ سالگی چند تن از ثروتمندترین افراد جهان آشنا میشین.

دونالد ترامپ

اون یکی از نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا هستش. دونالد ترامپِ جوون مدیریت شرکت پدرش یعنی «الیزابت ترامپ ان سان» رو به دست گرفت. اون در ۲۵ سالگی با موفقیت آژانس مسکن پدرش رو اداره می کرد و بعدا به یکی از چهره های سرشناس تلویزیونی تبدیل شد.

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ یه میلیاردر واقعیه که قدر پولش رو خوب می دونه. دونالد البته این رو مدیون پدرشه، چون که پدرش اونو مجبور می کرد بطریای خالی نوشابه در محلای ساخت و ساز رو جمع آوری کنه. پدر دونالد در ازای این کار حتی به اون پول می داد تا ارزش پول رو به دونالد حالی کنه.

الون ماسک

اون در ۲۵ سالگی اولین شرکت اینترنتی خودشو راه انداخته بود. الون در ۲۴ سالگی از دوره دکتری دانشگاه استنفورد بی خیال شد و بعد شرکتی به نام Zip2 رو ساخت که چهار سال بعد به قیمت ۳۰۷ میلیون دلار به شرکت کامپک (Compaq) واگذار شد. شرکت Zip2 در بخش جفت و جور راهنمای تجارت و نقشه فعالیت می کرد. الون ماسک این پول رو صرف تاسیس شرکت بعدی اش کرد که PayPal نام داشت. پیپال یکی از مشهورترین شرکتای دنیاس.

مارک کیوبن

اون در سن ۲۵ سالگی در کافه ای در دالاس مشغول به کار بود. مارک قبل از اون از دانشگاه ایندیانا فارغ التحصیل شده بود. اون پس از این شغل به عنوان فروشنده به استخدام یه شرکت فروش رایانه رومیزی درآمد.

اریک اشمیت

اریک اشمیت، مدیر اجرایی شرکت گوگل بود که تونست در علوم کامپیوتری خوش بدرخشه. اشمیت شش سال در دانشگاه برکلی بود و مدرک ارشد و دکتری خودشو تا سن ۲۷ سالگی گرفت. اون در ۲۵ سالگی در شرکت زیراکس مشغول به کار بود.

جف بزوس

جف بزوس مدیرعامل پایگاه آمازون.کامه که با تاسیس این پایگاه، نقش کلیدی در مورد رشد و پیشرفت تجارت الکترونیک بازی کرد. اون در سن ۲۵ سالگی یه شغل بی دردسر در مورد مالی داشت. جف در سن ۲۴ سالگی به «باکنرز تراست» رفت و قرار شد تا یه نرم افزار بسیار مهمِ موسسات بانکیِ اون زمان رو پیشرفت دهد. دو سال بعد، اون به جوانترین نائب رئیس اون شرکت تبدیل شد.

 جف بزوس

ریچارد برانسون

ریچارد برانسون در سن ۲۵ سالگی مدیر عامل موفق شرکت ویرجین بود. این شرکت از جندی قبل شروع به کار کرده بود و الان، عنوان بیشتر از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا رو از اون خود کرده.شرکت برانسون در ۳۰ سالگی اون دارای وجهه بین المللی شده بود.

لری الیسون

لری الیسون مدیر عامل شرکت اوراکله که در سن ۲۵ سالگی به عنوان برنامه نویس فعالیت می کرد و مرتب شغل عوض می کرد. لَری برنامه نویسی رو خودش یاد گرفته بود. اون در سن ۲۲ سالگی به برکلیِ کالیفرنیا رفت و هشت سال پس از اونو در چندین شرکت مثل فایرمنز فاند، ولز فارگو و امپکس مشغول به کار بود. اون در آخر به شرکت «امدال» رفت و روی اولین آی بی ام مین فریم (بزرگ رایانه آی بی ام) کار کرد.

 

مریسا مایر

مریسا مایر مدیر تجاری و مدیرعامل یاهوه. اون در ۲۵ سالگی به بیستمین کارمند گوگل و اولین مهندس زن این شرکت تبدیل شد. خانوم مایر ۱۳ سال در کنار شرکت گوگل موند و بعد به شرکت یاهو ملحق شد. اندازه داراییای خالص خانوم مایر حدود ۳۰۰ میلیون دلاره.

 مریسا مایر

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ از حدود ۲۰ سالگی روی ایده فیسبوک کار می کرد. اون در سن ۲۵ سالگی (۲۰۰۹) به موفقیتای زیادی رسیده بود. تعداد کاربران فیس بوک در اون سال به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده بود. زاکربرگ در سنین پایین تونست به باشگاه میلیاردرهای جهان ملحق شن.

مارک زاکربرگ

شریل سندبرگ

شریل سندبرگ در سن ۲۵ سالگی مشغول گذروندن دوره کارشناسی ارشد خود در دانشکده اقتصاد دانشگاه هاروارد بود. خانوم سندبرگ الان مدیر ارشد عملیاتی فیسبوکه. اون قبلا زیر نظر استادش در بانک جهانی مشغول به کار شد.

استیو جابز

استیو جابز

باید در مورد اون کتابا خواند تا زندگی پر فراز و نشیبش رو با جزئیات درک کنیم. اون در سن ۲۱ سالگی به همراه یکی از دوستانش شرکت اپل رو ساخت و تونست در ۲۵ سالگی، اونو مشهور کنه و میلیونر شه. در آخر اولین روز فعالیت تجاری شرکت اپل در دسامبر ۱۹۸۰، ارزش این شرکت به ۱.۲ میلیارد دلار رسید. استیو جابر به والتر ایساکسون، بیوگرافی نگار، گفت که در همون روزا قول داده که اجازه نده پول زندگی اش رو خراب کنه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

فرادید مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *