عمومی

ثبت شرکت ، چرا و چگونه ؟

با گسترده تر شدن و سخت تر شدن روابط میان افراد امروزه , قوانین حاکم بر روابط و مناسبات میان افراد هم کم کم شکل منظم تر و کامل تری به خود گرفته .

خیلی از امور که قبلا در روابط میان آدما به صورت فردی و آزادانه و بدون قانون در جریان بود کم کم تحت تسلط قوانین قرار گرفتن و شکل اجباری پیدا کردن و خیلی از امور جاری جامعه در بخش های بازرگانی – تجارت – خانوادگی و دیگر موارد از شکل فردی خارج شدن و تحت نظارت و حاکمیت دولت از راه اعمال قوانین و مقررات قرار گرفتن.

 هم جزء یکی از همین چیزای مهم قانونیه که قوانین و مقررات مخصوصی جهت اون وضع شده.

اگه بخوایم اشرافی کلی بر روند ثبت شرکت داشته باشیم مراحل کار بدین صورته که پس از اخذ مدارک هویتی تقاضا کننده بوسیله مؤسسه اولین ثبت و برابر اصل کردن اونا، اقدامات لازم از طرف مؤسسه جهت ثبت شرکت مورد درخواست انجام شده و بیشترین حد پس از ۱۴ روز کاری مدارک پایانی شرکت ثبت شده به همراه همه مستندات به تقاضا کننده تقدیم می شه.

به گزارش ویرلن؛ البته اینم بگیم که ثبت شرکت به تنهایی مجوز فعالیت به حساب نمیاد و اخذ مجوز مربوطه بسته به موضوع شرکت و نوع فعالیت شرکت الزامیه.

اولین ثبت شرکت

اول ۲ نوع از شرکتایی که در ایران تقاضا کننده بالایی واسه ثبت دارن رو نام می بریم:

. شرکت با مسئولیت محدود

. شرکت سهامی خاص

اولین سوالی که پیش میاد اینه که: سهامی خاص یا مسئولیت محدود؟

شما می تونین در دو قالب سهامی خاص یا مسئولیت محدود مبادرت به ثبت شرکت کنین. فرق اصلی این دو شرکت در تعداد اعضای اوناس که در سهامی خاص دست کم ۳ نفر و در مسئولیت محدود دست کم ۲ نفر واسه ثبت شرکت نیازه.

ثبت شرکت

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتیه که بین دو یا چند نفر واسه امور تجاری تشکیل شده و هر کدوم از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشه، فقط تا اندازه سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکته.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکتای تجاریه. واسه ثبت شرکت سهامی خاص دست کم تعداد اعضا و یا سهامداران ۳ نفره. طبق باب سوم قانون تجارت با عنوان شرکت های تجاری، شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شه که تموم سرمایه اون به هنگام تأسیس، منحصرا از طریق مؤسسین اون تشکیل شده.

چگونگی انتخاب نام شرکت

نام شرکت باید خاص باشه  چون هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی باید دارای نام باشه تا بتونن اون رو  تشخیص بدن.

نام شرکت بیشتر مربوط به موضوع شرکته مثلا مؤسسه ثبتی حقوقی اولین ثبت

در نام شرکت باید دقت شه که مشابه نام شرکتای ثبت شده نباشه وگرنه ناماتون رد می شن.

جهت دریافت مشاوره و راهنماییای بیشتر به سایت مجموعه مراجعه کنین.

 کلیه افراد مثل حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت جهت اعلام هزینه ها و درآمدهای خود به دفاتر پلمپ نیاز دارن.

دفاتر پلمپ به صورت دفتر کل و روزنامه هستن که طبق کارکرد ۵۰-۱۰۰-۱۵۰برگی هستن.

همه شرکتا اگر کارکردی داشته باشن جهت مشخص کردن کارکرد مالی خود موظف به تکمیل این دفاتر هستن،نبود اخذ،تکمیل و ارائه این دفاتر باعث علی الراس شدن شرکت می شه.

اگر شرکت فعالیتی هم نداشته باشه جهت اعلام نبود فعالیت خود به دارایی، باید دفاتر پلمپ شده خود رو به صورت سفید یا خالی به بخش دارایی شرکت تسلیم کنن.

دلیل نامگذاری این دفاتر، به نام دفاتر پلمپ به این دلیله که کلیه صفحات این دفاتر در اداره مالیات و ثبت شرکتا پلمپ می شن.

ثبت برند 

ثبت برند

در امریکا، اروپا و کشورای پیشرفته، موسسات بزرگی واسه هست و در هر لحظه هزاران برند جدید در سراسر دنیا واسه افراد حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد.

حتی خیلی از شرکت های بزرگ دنیا واسه هر کدوم از شکل های جور واجور اجناس یا خدمات جدید خود یه برند جدید ثبت می کنن، از این روش تبلیغات هدف دار تری رو برنامه ریزی می کنن و هم اینکه از کپی رایت ایده و مدل کسب وکار خود بهتر مواظبت می کنن.

اما در ایران شرایط کمی فرق داره و بدیش اینه بعضی افراد حقیقی و حقوقی به اندازه کافی به ثبت برند خود اهمیت نمی بدن و همیشه در برابر این خطر هستن که روزی مالکیت برند خود رو از دست بدن.

در مورد ثبت اختراع و ثبت ایده هم شرایط همین گونه س و نبود ثبت اونا، شرایط رو واسه سوءاستفاده کلاهبرداران جفت و جور می کنه.

استعلام برند قبل از ثبت

واسه ثبت برند یا علامت تجاری لازمه که قبل از اون استعلام برند انجام بشه

در مجموعه اولین ثبت شما می تونین از راه فرم استعلام برند، فهمیده باشین که برندی که قصد ثبت اون رو دارین قبلا ثبت شده یا نه.

به دلیل تنوع برنده های ثبت شده در ایران و خارج از ایران این خیلی مهمه و به تقاضا کننده اندازه درصد تایید علامت مور دنظر رو اعلام می کنه.

با استعلام برند قبل از ثبت میشه از اسامی، طرحا و شکلای برنده هایی که قبلا ثبت شدن به همراه نوع کالا یا خدمات و طبقه ثبت شده در اون اطلاع پیدا کرد.

این موجب خیال راحت تقاضا کننده جهت ثبت علامت مورد نظر می شه. هم اینکه این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل نبود رد برند خواهد گردید.

مؤسسه حقوقی اولین ثبت به عنوان یکی از معتبرترین مؤسسات، مشاور و مجری تخصصی در مورد ثبت شرکت ، ثبت برند و علامت تجاری، ثبت طرح های صنعتی و ثبت اختراعات و دیگه امورات ثبتی بوده و آماده سرویس دهی به شما هموطنان گرامی و اتباع محترم دیگه کشور هاس.

خواهندگان و علاقه مندان می تونن جهت مطالعه اطلاعات آموزشی بیشتر در این مورد و هم اینکه دریافت مشاوره رایگان علاوه بر مراجعه به سایت اولین ثبت به نشانی  www.nokhostinsabt.com با شماره تلفن خاص ۰۲۱۸۸۶۴۸۳۸۹ هم تماس حاصل کنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *