تکواندو در اولین گام سربلند شد

‘محمد باقری معتمد’ تکواندوکار وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ایران با برتری مقابل حریفی از آفریقای مرکزی، قدم اول رو در بازیای المپیک ۲۰۱۲ لندن محکم برداشت.

در این مسابقه که عصر امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه اکسل شهر لندن برگزار شد ‘محمد باقری معتمد’ با نتیجه ۷ بر ۲ ‘دیوید بوی’ از آفریقای مرکزی رو شکست داد.

نماینده وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ایران در بازیای المپیک لندن، در وقتای اول، دوم و سوم به ترتیب با نتیجه ۲ بر یه، ۲ بر صفر و ۳ بر یه پیروز شد.

باقری معتمد در دور بعد به مصاف ‘روح الله خوب پا’ از افغانستان و دارنده مدال برنز المپیک پکن میره که در اولین مقابله موفق شد با حساب ۱۲ بر ۵ ‘لنوفسکی’ از لهستان رو شکست دهد.

رقابتای تکواندو بازیای المپیک ۲۰۱۲ لندن از دیروز (چهارشنبه) شروع شده اما ایران در این روز نماینده ای نداشت و ‘محمد باقری معتمد’ اولین نماینده تکواندو کشورمون در بازیای المپیکه.

معتمد دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ جهان در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم، متولد چهارم بهمن ماه ۱۳۶۴ه و از ۶ سالگی تکواندو رو شروع و خیلی زود به تیم ملی راه یافت.

تکواندوکار وزن منهای ۶۸ کیلوگرم ایران که در رقابتای گزینشی جمهوری آذربایجان با صعود به دیدار پایانی سهمیه المپیک لندن رو بدست آورد، در وزنی مقابله می کنه که قبل از ایشون ‘هادی ساعی’ در المپیک سیدنی و آتن موفق به کسب نشون برنز و طلا شده.

در وزن ‘محمد باقری معمتد’، نفرات سرشناسی از جمله سروت تزگل ترکیه ای، دیگو سیلوا برزیلی، هیوسارف اوکراینی، ایدولیوایسلاس مکزیکی، ابولبیده اردنی، میشائیل اونیوسکی لهستانی، روح الله خوب پا از افغانستان و پتر لوپز پرویی هستن.