تکنیک های ظریف اتوکشی

تصور کنین کسی رو واسه اولین بار می بینین یا اصلا فردی ناشناس رو که در خیابون راه میره با دقت نگاه می کنین؛ چی می تونه نظر شما رو جلب کنه یا برعکس، باعث شه حس بدی نسبت به اون پیدا کنین؟

به طور حتم در اولین برخورد نمیشه از رفتار و ویژگیای روحی اون صحبت کرد یا در موردشون قضاوتی داشت، ولی ظاهر فرد نشون دهنده خیلی چیزهاست؛ نشونه نظم و انضباط فرد و اندازه تمیز و مرتب بودن اون. به خاطر همین کسائی که لباسای تمیز و اتو کشیده می پوشند، معمولا تاثیر بهتری بر دور و بری ها شون می ذارن و حس بهتری به اونا میدن، اما اگه شمام می خواین به این هدف برسین، بهتره کمی بیشتر به فکر باشین.

فوت وفن,اتوکشی

شست وشوی لباسا که این روزا بیشتر وظیفه ماشین لباسشوییه و درباره روش های جور واجور پاک کردن شکل های جور واجور لکه ها هم بارها صحبت شده؛ اما اون چیزی که شاید کمی مشکل ساز شه، چگونگی درست اتو کردن لباس هاست. پس بد نیس در این باره هم نکاتی رو بگیم تا لباسا هر چی بهتر و راحت تر اتو کشیده شه.

هر آبی داخل اتو نریزید

هنگام به کار گیری اتوهای بخار حواستون باشه وقتی که اتو روشنه، هیچ وقت آب داخل اون نریزید. پس پیشنهاد می شه قبل از شروع کار و وقتی که هنوز اتو رو به برق نزدین، آب رو داخل محفظه اتو بریزین.

هم اینکه واسه این که منافذ اتو بسته نشه، بهتره به جای به کار گیری آب معمولی، آب جوشیده ای که سرد شده داخل اون بریزین البته آب مقطر، از آب جوشیده هم بهتره و باعث می شه منافذ اتو به این زودیا بسته نشه.

اگر منافذ اتو بسته باشه، واسه باز کردن اون می تونین از مخلوط آب و سرکه استفاده کنین؛ باید این مخلوط رو داخل محفظه اتو ریخته و اون رو روشن کنین تا گرم شه. بعد از این که کمی اتو روشن موند و بخار اون خارج شد، می تونین مخلوط آب و سرکه رو دور ریخته و به جای اون مقداری آب خالص داخل محفظه اتو بریزین تا بخوبی تمیز شه و همه جرما بیرون بیاد.

وقتی کار اتوکشی تموم می شه هم یادتون نره آب داخل محفظه رو خالی کنین؛ باقی موندن آب داخل مخزن موجب ایجاد رسوب شده و می تونه سوراخای اتو رو بسته کنه.

درجه اتو رو کنترل کنین

خیلیا قبل از شستن و اتوکردن لباس، اصلاً توجهی به علائم روی برچسب لباس و دستور العملی که واسه اون گفته شده، ندارن و هر طور خودشون دوست داشته باشن لباس رو می شویند و اتو می کنن. در حالی که یکی از آسونترین و البته مهم ترین نکات واسه حفظ لباس به بهترین شکل ممکن، رعایت این نکات و دستورالعمل هاست.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، اگه برچسب لباس نشون میده که نباید اون رو اتو کنین، اصلا این کار رو انجام ندین.

میز اتو رو تنظیم کنین

این روزا میزهایی مخصوص اتو کشیدن طراحی شده و در بازار هست که به کار گیری اونا به نفع خانمای خونه داره. ارتفاع این میزها معمولا قابل تنظیمه و به هر فردی اجازه میده به طور جداگونه میز رو واسه خودش تنظیم کنه تا بدون کوچیک ترین مشکلی کار به پایان برسه.

اتو کردن روی میزی که خیلی کوتاه یا خیلی بلنده نه فقط باعث می شه کار اتوکشی راحت و سریع و با بهترین نتیجه انجام نشه، بلکه حتی عاملیه واسه ایجاد کمر درد و دست درد. پس خیلی راحت از کنار این موضوع نگذرید و حتما میز اتویی مناسب واسه خودتون جفت و جور کنین.

کف اتو باید تمیز باشه

معمولا، کم کم لکه هایی کف اتو ایجاد می شه که اگه اونا رو به حال خودشون بذاریم، می تونه به لباسا منتقل شده و اونا رو هم کثیف کنه. پس وقتی که اینجور لکه هایی رو کف اتو مشاهده کردین، حتماً باید به روش های مناسب اونا رو پاک کنین.

یکی از آسونترین کارا واسه نابود کردن این لکه ها به کار گیری اسکاچ نرمه تا به کمک سرکه یا الکل این لکه ها رو پاک کنین.

هم اینکه اگه جای سوختگی لباس روی اتو مونده، می تونین روی دستمالی تمیز و نمدار مقداری نمک بریزین و چندین بار اتوی ولرم رو روی اون بکشین تا جای سوختگی از بین بره.

مراقب باشین لباسا برق نیفتد

واسه این که لباسا خوب و تمیز اتو شه و برق نیفتد، بهتره از قسمت داخل لباس اونا رو اتو کنین. علاوه بر این کار می تونین پارچه ای نخی روی لباس اصلی بذارین و از روی اون لباس رو اتو کنین تا پارچه لباس آسیب ندیده و برق نیفتد؛ یادتون باشه لباسایی با رنگ تیره، بیشتر موقع اتو کشی برق میفته و به خاطر همین به مراقبت بیشتری نیاز داره.

هم اینکه خوبه بدونین لباسایی که با نرم کننده لباس آبکشی شده باشه، بمراتب راحت تر از لباسایی که با آب معمولی آبکشی شده، اتو می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

اتو کشیدن اتوکشی بازنشر جام جم آنلاین