عمومی

تونلی که توسط “مرد موش کوری” در ۳۲ سال حفر شد +عکس

Burro-schmidt-tunnel

جایی در میان منطقه ال پاسو یه تونل عجیب و غریب هست که از بین کوه های مس عبور کرده و از سمت دیگه کوه ها خارج می شه و حالا پس از چند سال هنوزم کسی دلیل ساخت اون رو نمی دونه جز یه نفر.

“ویلیام هنری اشمیت” معروف به مرد موش کوری کسیه که این تونل رو با دست خالی ساخته و دلیل انجام اون رو هم فقط خودش می دونه. این مرد در سال ۱۹۰۲ کار ساخت تونل رو شروع کرد و سال ۱۹۳۸ از سمت دیگه کوه بیرون اومد.

تونل پر رمز و راز مرد موش کوری

در تموم طول این چند سال اون با کسی حرف نمی زد و همه اون رو یه دیوونه خطاب می کردن. آدمایی که دلیل کندن این تونل رو از اون می پرسیدن اون تنها می گفت : این تونل یه میانبره” البته مشخص نمی کرد این میانبر به کجا میره.

این مرد چند سال تلاش کرد و تنهایی دل این کوه رو سوراخ کرد اما دلیل این کار رو به کسی نگفت. اون سال ۱۹۳۸ پس از به آخر رسیدن تونل وسایل خود رو جمع کرد و به روستای نزدیک این محل رفت و در سال ۱۹۵۴ هم درگذشت.

این تونل حالا به یه مرکز گردشگری تبدیل شده و بعضی از گردشگران باور دارن اون خوب کارش رو بلد بوده چون ساخت اینجور تونلی نیاز به علم داره و دقتی که در تیشه زدنا دیده می شه به طور کامل اون رو نشون میده.

Burro-schmidt-tunnel3

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *