تومور بدخیم ۲۳ کیلویی در رحم یک زن

پزشکان بیمارستانی در آرژانتین تومور بدخیمی رو از رحم یه زن ۵۴ ساله خارج کردن که ۲۳ کیلوگرم وزن داره.

این زن وقتی که وارد بیمارستان شد ۱۴۰ کیلوگرم وزن داشت و وقتی که از اتاق عمل خارج شد ۳۵ کیلوگرم از وزن ایشون کم شده بود.

پزشکان بیماران “گاندولفو” در لوماس د- زامورا واقع در ۴۰ کیلومتری بوئینس آیرس در اول ماه آگوست با انجام این عمل جراحی رکورد بزرگترین تومور خارج شده از بدن رو به نام خود به ثبت برسانند اما به دلیل اطمینان از اثبات وضعیت سلامت مریض، این خبر رو تازگیا اعلام کردن.

پایگاه تفریحی آلامتو

این مریض که دارای سه فرزنده الان به خونه منتقل شده و در شرایط خوبی هست.

اسکار لوپز سرپرست تیم پزشکان در این مورد گفت: “در ادبیات پزشکی، یه تومور وقتی به عنوان تومور بزرگ معرفی میشه که دست کم چهار کیلوگرم وزن داشته باشه. این درحالیه که ما در مورد مواردی هم شنیده بودیم که وزن تومور به ۱۲ کیلوگرم رسیده اما ما در طول این عمل جراحی که ۴ ساعت به طول رسید از رحم این زن ۵۴ ساله تومور بدخیمی رو خارج کردیم که وزن اون ۲۳ کیلوگرم بود.”

تومورهای بدخیم با خطر بالای متاستاز (گسترس تومور در بقیه قسمتهای بدن) روبه رو هستن این درحالیه که در این زن آرژانتینی تا این لحظه علائم گسترش مریضی مشاهده نشده.

اسکار لوپز اضافه کرد: “این توده در داخل رحم بوجود اومده و ابعاد اون به اندازه یه بچه چهار ساله بود. در طول ۳۴ سابقه پزشکی خود هیچوقت اینجور موردی رو ندیده بودم.”

به گفته این پزشکان، از حدود یکسال و نیم قبل چاله شکمی این زن شروع به سفت شدن کرده و در ماه های گذشته مشکلات بسیار بزرگی رو واسه ایشون ایجاد کرده بود.

براساس گزارش میرور، این جراحان، تومور رو از رحم این زن خارج کردن و نمونه برداریهای بعدی تائید کرد که این تومور، بدخیم بوده.

به نقل از: خبرگزاری مهر

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

تومور بدخیم سلامت پزشکی