عمومی

تولید سوسیس ماهی در کشور

ˈکاوه رحمانی فرحˈ مخترع این طرح گفت: مهمترین عامل منع مصرف اجناس سوسیس و کالباس در دنیا، به کار گیری مواد نگه دارنده نیتریت و نیترات در اوناس چراکه این مواد از بدن آدم دفع نمی شه.

به نقل از ایرنا، ایشون اضافه کرد: تا کنون جایگزینی واسه نیتریت جهت نگه داری اجناس گوشتی در دنیا در نظر گرفته نشده چون به کار گیری نیتریت همزمان دارای اثرات مفیدی شامل کاهش رشد میکروارگانیسم، دادن رنگ صورتی و سرخ به گوشت ، کنترل نسبی اکسیداسیون چربی و بهبود طعم محصول رو در اجناس گوشتی به دنبال داره.

رحمانی گفت: در سوسیس ماهی نیتریت استفاده نمی شه بلکه این نوع سوسیس بدون هرگونه میکروارگانیسمه و علاوه براین با به کار گیری یه روند طبیعی بو و مزه بد به وجود اومده بوسیله ماهی گرفته شده.

ایشون گفت: در این محصول با به کار گیری طرح فاکتوریل از بین حدود ۴۰۰ نوع فرمولاسیون، فرمول بهینه انتخاب شد تا سوسیس ماهی تولید شده بدون بو و مزه بد ماهی و دارای کیفیت مناسب باشه.

رحمانی گفت : الان یکی از مهمترین معضلات بخش شیلات و آبزی پروری کشور و حتی دنیا اینه ماهی باید به شکل تازه خورده شه. این موجب کاهش درخواست خرید ماهی شده چراکه فصل صید و خرید ماهی کوتاهه پس لازمه که اجناس با منبع ماهی فرآوری و با کیفیت شن .

ایشون اضافه کرد: محصول سوسیس ماهی توانایی تولید انبوه رو داره و با تولید اون بخش شیلات دارای امنیت اقتصادی بیشتری می شه. به گفته این محقق پایین بودن قیمت تموم شده این محصول نسبت به دیگر فرآورده های گوشتی از مهمترین امتیازات این محصوله و به کار گیری اون دارای ارزش افزوده اقتصادیه.

زیست نیوز ماهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *