تولد نوزادی با ۳۲ دندان و ۲۴ انگشت در کردستان عراق + عکس

منابع آگاه پزشکی در منطقه «سوران» واقع در استان اربیل کردستان اعلام کردن که دیروز یه شنبه نوزاد دختری با ۳۲ دندون کامل و ۴ انگشت اضافی به دنیا اومد.

 

 

 

«گلفین علی» رئیس بخش اداری بیمارستان تخصصی زنان و زایمون در سوران گفت: این نوزاد در بیمارستان ما با ۲۴ انگشت در دست و پا و هم ۳۲ دندون به دنیا اومد. دندانه های اون تو یه سطح و به یه اندازه نیستن بلکه بعضی از دندون ها کوتاه و بعضی بلند هستن.

ایشون اضافه کرد: پدر و مادر این نوزاد از ساکنان روستای «آموکان» از بخش های منطقه «حریر» هستن و این کودک به طور طبیعی متولد شده.

ایشون با نادر خوندن این موضوع گفت که این اولین باره که در این بیمارستان اینجور نوزادی متولد شده.

بعضی از پزشکان این بیمارستان درباره دلیل این پدیده نادر فکر می کنند که زیاد بودن درصد کلسیم و فسفر و هم مشکل هورمونی در بدن موجب همچین چیزی می شه.

«کاوه محمود» متخصص کودکان درباره این نوزاد دختر گفت: ظاهر شدن همچین چیزی در این نوزاد به مشکل در کروموزومها مربوط می شه و این کودک مشکل عقلی و ذهنی نداره. ضمن اینکه این کودک کوتاه قد هستش.

ایشون اضافه کرد: تولد اینجور نوزادی در جهان استنثنا نیس اما واسه اولین بار اینجور نوزادی در سوران متولد شده.

گفته می شه که ازدواج پدر و مادر این کودک فامیلی بوده.

پدر این کودک می گوید: دختر از همون اول تولدش، التهاب هایی در سینه داشت، به خاطر همین اون رو به بیمارستان آوردیم.اون الان چیزی نمی خورد و فقط با اکسیژن زنده س.

گلفین علی درباره سلامتی مادر و کودک گفت: وضعیت اونا ثابت شده اما دندون های این نوزاد باید طی یه عمل جراحی بیرون کشیده شه چون این نگرانی هست که بطور یهویی در دهن اون بیفته و با وارد شدن به مری و نای، موجب خفگی اون شه.