عمومی

توضیح دادگستری‌فارس درباره «احضار زوکربرگ»

facebook

روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد که خبر احضار و اعلام جرم علیه مدیر فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ بوسیله مقامات قضایی استان فارس کذبه و مدیر هیچ شبکه کاربرمحوری تا الان به دادسرای شیراز احضار نشده.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، روابط عمومی دادگستری استان فارس به نقل از مقام قضایی مربوطه ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر احضار و اعلام جرم علیه مدیر شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است: در اول سال ۱۳۹۳ شکایت تعدادی از شهروندان از کاربران داخلی این شبکه ها دائر بر نقض حریم خصوصی ادما از راه انتشار فیلم و عکس و هم اینکه کلاهبرداری اینترنتی در دادسرای شیراز مطرح شده که موارد فوق در شعبه خاص رسیدگی به جرایم رایانه ای شیراز تحت بررسیه.

براساس اطلاعیه روابط عمومی، این مقام قضایی اضافه کرده: شکات مطرح در پرونده ۵۰ نفر دائر بر کلاهبرداری اینترنتی بوسیله کاربران داخلی و هم اینکه شکایت ۳ شاکی خصوصی دائر بر سوءاستفاده غیر اخلاقی از تصاویر خانوادگیه.

ایشون اعلام کرده: البته گزارشات و مستندات زیادی در مورد فعالیت گروه های مخالف مبنی بر گسترش فساد و فحشا از راه شبکه های اجتماعی اخذ شده که در این مورد اقدامات بازدارنده و هم اینکه دستورات قضایی لازم جهت شناسایی این کاربران صادر شده. اما تا الان علیه شخص خاصی اعلام جرم انجام نشده و پرونده در حال تکمیل و تحقیقات اولیه می باشه.

این مقام مسئول در دادگستری استان فارس هم اینکه در مورد استفاده خونواده ها مخصوصا جوانان و نوجوانان از فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی اخطار داده و تأکید کرده: روزانه پرونده های زیادی با موضوع مالباختگی و سوء به کار گیری افراد در فضای مجازی در دادسرا تشکیل می شه که لازمه دستگاه های فرهنگی و رسانه های گروهی نسبت به خطرات استفاده و اعتماد به افراد در فضاهای مجازی آگاهی بخشی کنه.

این مقام قضایی گفته: اخبار منتشره در فضاهای مجازی از منابع غیر رسمی و به نقل از افراد غیر مسئول اعلام می شه و لازمه ادما از منتشر کردن این جور اخبار و شایعات دوری کنن.

نکات جالبی که شاید در مورد مارک زاکربرگ نمی دونین

پشتیبانی مارک زاکربرگ از مسلمانان

ایسنا مارک زاکربرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *