عمومی

توصیه‌ های مهم بهداشتی در آستانه محرم

در آستانه ماه محرم و پخش نذورات و مراسم عزاداری در مساجد، تکایا و هیأت ها، پیشنهاد های لازم بهداشتی از طرف رییس اداره نظارت بر اماکن محیط وزارت بهداشت اعلام شد.

به گزارش رجانیوز به نقل ازوب دا، مهندس سیدرضا غلامی گفت: هیأت امناء مساجد و حسینیه ها بر جفت و جور مواد اولیه غذایی بهداشتی و سالم در این ایام نظارت کنن و نکاتی مثل به کار گیری ظروف یه بار مصرف گیاهی، نبود نگهداری بیشتر از دوساعت غذا در محیط غیر مسقف و ظروف یه بار مصرف، رعایت نکات بهداشتی موقع پخت و پز و پخش رو مورد توجه داشته باشن.

ایشون اضافه کرد: اگه از سبزی خوردن و سالاد در نذورات استفاده می شه باید چهارمرحله سالم سازی شامل: شستشو، انگل زدایی، گندزدایی با مواد مجاز و شستشوی پایانی در مورد هر کدوم از سبزی ها، میوه جات و صیفی جات انجام شه.

ایشون با اعلام این که هنگام پخش مواد غذایی پخش کنندگان غذا نباید روی سفره راه برن، گفت: هنگام کشیدن و پخش غذا به کار گیری دستکش های یه بار مصرف لازمه و متولیان این امور باید با مرکز بهداشت منطقه خود درخصوص دریافت کار معاینه پزشکی واسه مسئولان آشپزی و پخش غذا هماهنگ کنن.

غلامی نظافت سرویس های بهداشتی، نبود مصرف دخانیات، وجود مایع دستشویی و مایع صابون در سرویس های نظافت رو مورد تاکید قرارداد و گفت: مناطقی از حاشیه شهرها و بعضی روستاها که آب شبکه لوله کشی ندارن، واسه اطمینان از بهداشتی بودن آب با خونه ها و مراکز بهداشت منطقه خود هماهنگ کنن تا واسه تشخیص سلامت از آب نمونه ورداری شه.

ایشون به کار گیری روغن های با ترانس زیر ۱۰ و ً زیر ۵ رو واسه طبخ غذا یادآوری کرد و بیان داشت: به کار گیری نمک یددار تصفیه شده و پخت غذا در محیط مسقف و نبود به کار گیری ذغال و چراغ نفتی و گازوییل واسه گرم کردن دیگ ها، کنترل کیفی سیستم گرمایی و گرمایی قبل از ایام محرم که با سوخت ناقص استفاده نشن و نصب کپسول ضد آتیش سوزی در جایگاه های آشپزی و تکایا بقیه مواردیه که باید به رعایت اونا توجه خاص داشت.

جمع آوری: آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *