به چه دلیل پوشک ها پس میدن؟

یکی از مهمترین نگرانی های والدین، پس دادن رطوبت ادرار و مدفوع از پوشک بچه هاست. اتفاقی که ممکنه پدر و مادر رو به دردسر بزرگی بندازه. بعضی وقتا دلیل پس دادن رطوبت، کیفیت پایین پوشکه اما اگه شما پوشک باکیفیتی واسه کوچولو انتخاب کرده اید و بازم با این مشکل رو به رو شده اید، شاید دلایل دیگری در این اتفاق تلخ موثر هستن. پیشنهاد های پمپرز به شما کمک می کنه تا از پس دادن پوشک جلوگیری کنین.

انتخاب اندازه مناسب پوشک

انتخاب اندازه مناسب پوشک مسئله ایه که باید به اون توجه خاصی داشته باشین. همونطور که می دونین، بچه ها از نظر اندام بدنی، فرم های مختلفی دارن و پوشک ها هم مثل لباس ها با در نظر گرفتن فرم های جور واجور بدن بچه ها به شکل های مختلفی با فرم بدن اونا متناسب می شن. پس بهتره از جدول اندازه پمپرز واسه انتخاب بهترین اندازه پوشک واسه بچه ها کمک بگیرین.

تیم تحقیق و پیشرفت پمپرز، در تحقیقات گسترده خود پاها، باسن و کمر هزاران کودک رو اندازه گیری کرده ان تا دامنه سایزهای پوشک ها به خوبی متناسب اندام کودکان باشن.

سایزهای پوشک پمپرز براساس وزن دسته بندی می شن با این حال با در نظر گرفتن فرق فرم بدن بچه ها، تا حدودی همپوشانی میان سایزها هست. در بیشتر موارد شما باید اندازه پوشکی رو واسه کودک خود انتخاب کنین که در محدوده ی وزنی تعیین شده در جدول سایزهای پوشک های پمپرز باشه.

پوشک پمپرز

اطمینان از اندازه مناسب پوشک

واسه اطمینان از انتخاب اندازه مناسب پوشک، لازمه به مواردی در ظاهر پوشک هم توجه کنین. وقتی پوشک به طور کاملً اندازه باشه، صاف به نظر می رسد و به طور مساوی دو طرف بدن بچتون رو می گیرد. با این حال واسه اطمینان بیشتر به موارد زیر توجه خاصی داشته باشین:

کمر به طور کاملً تا زیر ناف بوسیله پوشک پوشونده شده باشه.

به شکلی منظم دور و بر پاها و باسن کودک شما رو گرفته باشه.

 پس از بستن پوشک، با انگشتان خود لبه ها اون رو امتحان کنین تا مطمئن شید که کناره ها بیرون اومده باشن. کناره هایی که به داخل برگشته باشن یکی از مهمترین عوامل پس دادن پوشک ها هستن.

پوشک پمپرز

نوارها باید به شکلی برابر روی نوار رنگی جلوی پوشک بسته شن.

پوشک پمپرز

پوشک های پمپرز در دو طرف انعطاف پذیر هستن که متناسب با فرم بدن و حرکات کودک تنظیم می شن و به شما کمک می کنن تا اون رو متناسب با بدن کودک کنین.

پوشک پمپرز

پوشک کوچیک ممنوع!

پوشک کوچیک

یکی دیگه از عوامل پس دادن رطوبت از پوشک، کوچیک بودن اندازه اون هستش. پوشکی که خیلی کوچیک باشه احتمال پس دادن رطوبت داره چون که ماده جذب کننده کافی واسه حجم ادرار نداره. اگه بچه شما در انتهای محدوده اندازه پوشکی که الان استفاده می کنه قرار داره، بهتره که از اندازه بعدی استفاده کنین.

بعضی نشونه های کوچیک بودن پوشک واسه کوچولو ها به توضیح زیر هستن:

بهترین پوشک باسن کودک شما رو به طور کاملً نمی پوشاند.

پوست کمر یا ران ها بعد از باز شدن پوشک قرمز می شن.

به دلیل کافی نبودن مواد جاذب، پوست کودک بعد از باز شدن پوشک مرطوب و چروکیده س.

پوشک بزرگ، انتخاب اشتباه

پوشک بزرگ

پوشک های بزرگتر توانایی جذب بیشتری دارن چون که ماده جاذب بیشتری در خود دارن. اما این مسئله به این معنا نیس که پوشک بزرگتر خطر پس دادن رطوبت رو کم می کنه. واسه اطمینان از این مسئله پوشک طوری راحت دور و بر کمر و ران ها رو گرفته، به این منظور انگشتان خود رو زیر کناره های اون بکشین و بررسی کنین که فضای خالی وجود نداشته باشه. اگه ترجیح می بدید که پوشک شل بسته شه تا کودک راحت تر باشه، ممکنه بازم تماشاگر پس دادن رطوبت از پوشک باشین چون که ادرار و مدفوع قبل از جذب شدن از این فضاهای خالی بیرون می آیند.

ترکیدگی پوشک

یکی از اتفاقات تلخ واسه مادران، ترکیدگی پوشک و به دنبال اون آلوده شدن بدن و لباس مادر و کودکه.

ترکیدگی معمولاً در پشت پوشک اتفاق می افتد که امکان بستن اون سخته. در خیلی از موارد ترکیدگی به دلیل به کار گیری پوشک با اندازه اشتباه یا پوش,ندن ناجور اون اتفاق می افتد. وقتی که پوشک کودک رو در حال جنب و جوش اون تعویض می کنین نمی تونید از درست بسته شدن پوشک مطمئن شید. به خاطر همین تلاش کنین پوشک کودک رو در زمان آرامش اون تعویض کنین.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

دسته‌ها: علمی-آموزشی

0 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *